browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Szklanka mleka

 

Mleko i jego przetwory to niezastąpione źródło białka oraz najłatwiej przyswajalnego wapnia – bezcennego składnika niezbędnego do prawidłowej budowy młodych kości i zębów. To również źródło wielu innych mikroelementów (potasu, fosforu, sodu), oraz witamin (ADE oraz witamin z grupy B).

Głównym celem programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i jego przetworów, promowanie zasad zdrowego odżywiania, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz edukacja w zakresie wartości odżywczych mleka i jego przetworów.

 Jak podaje Agencja Rynku Rolnego, realizacja ww. celów ma skutecznie przeciwdziałać:

  •   rosnącemu problemowi nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży,
  • wzrostowi zachorowań na choroby cywilizacyjne, spowodowanemu nieodpowiednią dietą, wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku prawidłowych nawyków żywieniowych,
  • spadkowi spożycia mleka i jego przetworów wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu do naszej szkoły trafia mleko naturalne w opakowaniach kartonowych po 250 ml. Jest ono spożywane przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów szkoły podstawowej. Program obejmuje okres od 1 października do 31 maja danego roku szkolnego, z wyłączeniem ferii i przerw świątecznych. Program jest finansowany  z Unii Europejskiej za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.

szklanka_mleka