browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: październik 2015

Etap szkolny konkursu przyrodniczego

22 października odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego ,,Skarby przyrody i ich ochrona” o tematyce ,,Człowiek częścią środowiska”. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Arkusz konkursowy składał się z 34 zadań otwartych oraz zamkniętych za które uczniowie mogli uzyskać 53 punkty. W konkursie wzięło udział czworo uczniów: Maciej Mróz, Natalia Cetera, Jarosław Śliwka, Magdalena … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Kodeks przedszkolaka

„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” J. Korczak Na początku września nauczyciele przedszkola wraz z przedszkolakami przygotowali „kodeks przedszkolaka”. Wszyscy zgodnie  ustalaliśmy wspólne zasady postępowania w przedszkolu. Podczas tych zajęć utrwalaliśmy sobie zasady prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, powiedzieliśmy sobie o dobrych i złych zachowaniach. W kodeksie wspólnie ustaliliśmy m.in. takie zasady jak: … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Urodziny w naszym przedszkolu

      Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

UŚMIECHNIJ SIĘ – CZYLI DZIEŃ UŚMIECHU

„Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.”  Wincenty Faber         Dzień Uśmiechu- Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z policjantem

W dniu 22 października  bieżącego roku naszą szkołę odwiedził dzielnicowy – pan Krzysztof Tuman. Przypomniał zasady dotyczące bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na obowiązek poruszania się przez rowerzystów sprawnym, wyposażonym w światła i działający hamulec rowerem oraz na noszenie karty rowerowej, która jest dokumentem uprawniającym do poruszania się przez uczniów po drodze publicznej. … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment