browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: maj 2016

„Dzieciństwo bez próchnicy”

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” . W marcu grupę przedszkolaków odwiedził Pan z programu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Przeprowadził pogadankę na temat dbania o zęby. Pokazał dzieciom bajkę o króliku Pampisiu, który nie mył ząbków i jadł same słodycze. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak źle skończyła się ta historia, co dało … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Bajkowy tydzień w przedszkolu

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się  w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też służyły całotygodniowe zajęcia … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Zajęcia profilaktyczne

9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „Złość da Ci w kość” mających na celu przeciwdziałać zachowaniom agresywnym, w tym słownym. Zajęcia przeprowadził trener Andrzej Kobiałka z Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa, a finansowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: klasy 2-3 … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs Wiedzy Historycznej

Dnia 29 kwietnia w Zespole Szkół w Łużnej odbył się Konkurs Wiedzy Historycznej „Kto Ty Jesteś? Od legendy do tożsamości narodowej”. Zmagania konkursowe zostały zorganizowane z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski i odbyły się w ramach III edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła, pamiętając o przeszłości”. Do rywalizacji przystąpiło 93 uczniów z 34 szkół podstawowych z powiatów: … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Lekcja o lasach

27 kwietnia naszą szkołę odwiedził Pan mgr inż. Marek Malinowski – specjalista ds. zagospodarowania lasu z Nadleśnictwa Gromnik. Pan Marek przywiózł wiele ciekawych rekwizytów, które ułatwiły dzieciom zapamiętanie przekazywanych informacji. Dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po korze oraz fragmencie pnia. Dowiedziały się także jak przebiega wzrost lasu od sadzonki do drzewostanu dojrzałego oraz jak długo … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment