browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: marzec 2013

Sukces w konkursie plastycznym

W piątek 22 marca br. w tuchowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Pisanka na wesoło”. W kategorii wiekowej IV-VI pierwsze miejsce zajął Amadeusz Michalik z naszej szkoły, który wykonał pracę pod czujnym okiem pani Katarzyny Gawron. Gratulujemy sukcesu!!!

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wyróżnienie dla Patryka Łątki

Jak co roku, nasi uczniowie chętnie wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Szkołę reprezentowało 4 uczniów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Patryk Łątka, uczeń klasy V, został wyróżniony przez jury konkursu za swoje wystąpienie. Serdecznie gratulujemy!!!

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Czy polska ortografia jest trudna? Na to pytanie zapewne każdy odpowie twierdząco. Ale czy można lubić ortografię? Tu prawdopodobnie wiele osób może się zawahać… Nasi uczniowie, którzy przystąpili do Szkolnego Konkursu Ortograficznego w dniu 7 marca mieli niełatwe zadanie.  Dyktanda , zarówno dla młodszej grupy wiekowej, czyli uczniów klas II-III, jak i dla starszej grupy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Święto Patrona Szkoły

15 marca obchodziliśmy święto patronalne. Tym razem uroczystość była obchodzona w przededniu 69 rocznicy śmierci  Józefa Siwaka „Waligóry”. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą celebrowaną przez księdza Marka Wojnarowskiego. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu klas IV-VI. Syn patrona szkoły, jak co roku, umilił uczniom ten … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ogłoszenie!

Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej im. sierż. AK J. Siwaka „Waligóry” i Przedszkola w Buchcicach informuje, że 20, 21, 22 marca 2013r. uczniowie szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Dni te są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Uczniowie udają się do kościoła pod opieką rodziców: w środę na godz. 10:00, w czwartek … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment