browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: kwiecień 2024

Święto Konstytucji 3 Maja

Dzisiejszego dnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI przygotowali akademię. W akademii wziął również udział nasz kolega Bartek. Na początku uczniowie starszych klas wnieśli sztandar i wszyscy zaśpiewaliśmy hymn. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Ola i Bartek zagrali na saksofonie i akordeonie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny konkurs plastyczno-językowy 'Easter Bonnet’

Easter Bonnet, czyli wielkanocny czepek to tradycyjne przybranie głowy noszone w krajach anglosaskich z okazji Wielkanocy. Oprócz nawiązań religijnych, tradycja ta łączyła się również z symboliką wiosny, nowym życiem i odrodzeniem. Aby przybliżyć tę tradycję, w kwietniu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym i wykonali zachwycające kapelusze wielkanocne. Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

VI Konkurs Piosenki Angielskiej 'Everybody can sing’

16 kwietnia odbył się w Domu Kultury VI Konkurs Piosenki Angielskiej 'Everybody can sing’, w którym wzięło udział 25 uczesników. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas V-VIII naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V, Łukasz Biga. Łukasz zaprezenował piosenkę 'Sunflower’ oryginalnie wykonywaną przez Post Malone & Swea Lee. Miło nam poinformować, że … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Warsztaty dla uczniów

W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Tuchowie Filia w Tarnowie uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników tej poradni. Tematyka warsztatów była dostosowana do wieku dzieci oraz wynikała z zauważonych potrzeb. Zrealizowano następujące tematy: „Jaka bezpiecznie korzystać z mediów elektronicznych”- klasy I-III „Hejt” – klasy V-VIII „Techniki skutecznego … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Koziołka Matołka

15 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Pacanowa. Najpierw były warsztaty, w czasie których pan pokazał nam z czego i jak robi się lizaki. Później je kolorowaliśmy. Jak wszyscy skończyli była degustacja chrupek z karmelem i waty cukrowej. Potem poszliśmy do sklepiku z pamiątkami. Po zakupieniu pamiątek poszliśmy do miejsca, w którym mogliśmy się pobawić. Po … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment