browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: październik 2018

„Alicja w krainie czarów”

25 października uczestniczyliśmy w wielkim tanecznym widowisku Kieleckiego Teatru Tańca, który gościł w Centrum Sztuki Mościce.  Spektakl zrealizowany  został w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiedzieli  historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoliła Nam przenieść się do magicznego … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs plastyczny

Przypominamy, iż 31 października mija termin przyjmowania prac na konkurs „Pocztówka okolicznościowa na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Prace o formacie 10×15 cm powinny nawiązywać tematycznie do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wykonane prace należy dostarczyć w podpisanej kopercie wychowawcy bądź nauczycielowi plastyki. Komisja konkursowa wyłoni pięć najlepszych pocztówek, które wezmą udział w etapie powiatowym. Zachęcamy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Ciężkowic

Dnia 22 października uczniowie klas I – III oraz klasy V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do „Skamieniałego miasta” w Ciężkowicach. Nazwa rezerwatu związana jest z legendą, według której skały znajdujące się w rezerwacie to domy miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami. Była to kara za występne życie jego mieszkańców. Nazwy skał … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Tarnowa

W dniu 16 października odbył się wyjazd do kina Marzenie na spektakl, adaptację sceniczną książki „Kamienie na szaniec” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Potem wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika Muzeum Okręgowego – uzupełniali komiks i wykonali … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ślubowanie pierwszoklasistów

12 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszaki pod czujnym okiem wychowawcy, mgr Doroty Kajmowicz zaprezentowały wszystkim przybyłym gościom bogaty program artystyczny, po którym Pani Dyrektor dokonał pasowania dzielnych maluchów na uczniów szkoły podstawowej. Po tej uroczystości uczniowie klasy VIII – Maciej Mróz i Roksana Jeske zaprosili zgromadzonych na galę rozdania … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment