browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: czerwiec 2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

19 marca odbyła się w Polsce XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny . Konkurs organizowany jest co roku pod patronatem Rady Europy a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Origami i matematyka

Z całą pewnością nie wszystkim matematyka kojarzy się z kolorową „przygodą”, zabawą, czy rozrywką. Uczniowie klasy VI przekonali się, że lekcja matematyki może dostarczyć wiele radości tworzenia, odkrywania wiedzy za sprawą Origami. Uczniowie podczas cyklu zajęć poznali historię powstania Origami oraz manualnie doświadczyli jak składana kwadratowa kartka papieru zmienia się w rękach przyjmując nowe kształty. W … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Dziecka z Fabryką Radości

Tegoroczny Dzień Dziecka dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. 8 czerwca dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej został zorganizowany dzień aktywnej zabawy przy pomocy profesjonalnej firmy. Dzieci bawiły się na dużej dmuchanej zjeżdżalni, skakały na dmuchanym zamku oraz rzucały do celu do dużego Darta. Ciekawe zabawy ruchowe z wykorzystaniem dużej chusty animacyjnej zaproponowały prowadzące imprezę animatorki przebrane … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Tuchowa

            28 maja przedszkolaki udały się  na wycieczkę do Tuchowa. Program wycieczki był zróżnicowany. Na początku odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchowie. Tutaj obejrzeli wozy i sprzęt strażacki, skuter, stroje strażaka na różne okazje, usłyszeli dźwięk syreny. Zaznajomieni zostali z historią tuchowskiej straży pożarnej, oglądali dawne sprzęty strażackie oraz dokumenty sprzed … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Krakowa

„Gdy chcesz wiedzieć, co to chowa Nasza przeszłość w swoim łonie, Jako stara sława płonie: To jedź, bracie, do Krakowa.” (Wincenty Pol „Pieśń o ziemi naszej”) Z pewnością idea zawarta w słowach poety stała się celem naszej szkolnej wycieczki do miasta królów i kupców polskich. We wtorek, 2 czerwca, 40 uczniów naszej szkoły wybrało się … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment