browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: październik 2023

Nauka chemii przez zabawę

12 października w naszej szkole grupa Zaelektryzowani przeprowadziła niezwykle atrakcyjne pokazy doświadczeń chemicznych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów.Podczas warsztatów, uczniowie zostali wprowadzeni w świat składników powietrza. Poprzez ciekawe i zrozumiałe przykłady, zyskali lepsze zrozumienie roli tlenu, azotu i innych gazów w atmosferze.Dzieci miały okazję przeprowadzić m.in. doświadczenie z helem, które znacząco zmieniało ich głosy, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Obchody Dnia Nauczyciela

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej połączona z 250-leciem powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. Najpierw pierwszoklasiści w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ogólnopolska akcja ,,Sprzątanie Świata”

W dniu 18 września 2023 roku odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”, w której wzięły udział dzieci z naszej szkoły podstawowej. Wydarzenie to miało na celu promowanie dbałości o środowisko naturalne oraz edukację ekologiczną najmłodszych mieszkańców naszej społeczności. Uczniowie wspólnie z nauczycielami wyruszyli w teren. Każde dziecko otrzymało rękawice ochronne. Podzieleni na grupy przeszliśmy wzdłuż drogi … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były to wybory równe, tajne i bezpośrednie. Każdy uczeń klas I-VIII otrzymał kartę do głosowania z listą kandydatów oraz instrukcją głosowania. Potwierdził również na liście odbiór takiej karty.  Cieszy nas fakt, iż wszystkie oddane głosy były ważne, tzn. karty do głosowania wypełnione w … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Narodowe Czytanie

W dniu 22 września bieżącego roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się  Narodowe Czytanie. Przygotowali je uczniowie klasy VIII wsparci przez koleżanki z klasy VII. Uczniowie klas V-VIII wysłuchali historii tej akcji, jakie lektury w przeszłości były przedmiotem wspólnego czytania oraz listu Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy wystosowanego do uczestników Narodowego Czytania. Potem został … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment