browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: grudzień 2017

Życzenia świąteczne i noworoczne

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Uwaga konkurs!

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły a także do dzieci z naszego przedszkola. Cele konkursu: – podtrzymywanie i kultywowanie tradycji urządzania szopek betlejemskich, – uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych, – rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych, – rozwijanie poczucia estetyki.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Żywa lekcja przyrody – oko w oko z wężem!

Dlaczego warto poznawać węże? Odpowiedź na to pytanie uzyskaliśmy na dzisiejszej lekcji. Dowiedzieliśmy się między innymi jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez węże jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób na nie odpowiadają, dlaczego wąż utrzymuje swój język w ciągłym ruchu, ile trwa zrzucanie naskórka u węży, jak zachować się gry spotkamy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wizyta Świętego Mikołaja

Jak się okazało, dzieci z naszej szkoły i przedszkola były przez cały rok bardzo grzeczne i 6 grudnia odwiedził je Święty Mikołaj! Co więcej nie miał ani jednej rózgi, tylko duży worek wypełniony samymi prezentami. Każde dziecko odważnie podchodziło do Wesołego Brodacza i zabierało upominek. Mimo iż zapracowany staruszek nie miał za dużo czasu (czekały … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

III miejsce chłopców w piłce koszykowej

1 grudnia w hali Mosir w Tuchowie odbyły się zawody Gminne Szkół Podstawowych. W turnieju wystąpiło 8 zespołów. Chłopcy z Buchcic wykazali się ogromną determinacją i wolą walki wygrywając ostatni mecz z Burzynem jednym punktem 12:11 Gratulacje dla wszystkich zawodników!! KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1 miejsce Tuchów 2 miejsce Piotrkowice 3 miejsce Buchcice 4 miejsce Burzyn 5 … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment