browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: październik 2014

Pasowanie na Przedszkolaka

24 października, w Przedszkolu Publicznym w Buchcicach odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały się w nowej roli – roli przedszkolaków, które śpiewają, recytują wierszyki, tańczą, udowadniając, że są prawdziwymi przedszkolakami. Dla grupy młodszej był to pierwszy w ich życiu ważny debiut. Rodzice z wielką uwagą oglądali to, czego nauczyły się ich … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Podróż w przeszłość”

„Podróżą w przeszłość” można nazwać wycieczkę uczniów klas I-III naszej szkoły, która odbyła się 17 października do Nowego Sącza. Dzieci pod opieką wychowawczyń, ze stacji w Łowczowie, pociągiem a później autobusem komunikacji miejskiej dotarły do „ Miasteczka Galicyjskiego” w Nowym Sączu. Następnie z  panią przewodnik wszyscy wyruszyli do skansenu. Sądecki Park Etnograficzny to największe muzeum … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystości ślubowania klasy I przyświecało motto J. Korczaka: „ Niech wyrosną z Was tacy, którzy gwiazd dosięgną.” Przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły odbyło się tradycyjnie 14 października. Najpierw pierwszacy wystąpili przed zaproszonymi goścmi, nauczycielami, rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Na program artystyczny złożyły się wiersze i piosenki. Pierwszy egzamin w … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Przedszkolaka

29 września, obchodziliśmy w naszym  przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana dzieci nadmuchiwały balony. Na wejście dostawały emblematy z napisem: „Jestem Przedszkolakiem”. Później dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka. Dzień ten przeznaczony był na różnorakie zabawy; dzieci tańczyły do znanych przebojów np. „Lambada”, „Wyginam śmiało ciało”, „Shrek”. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonały „tańczącą sałatkę owocową”. Po części muzycznej nastąpiły zawody sportowe, a po nich ozdabianie balonów. Dzięki ładnej pogodzie możliwe były do zorganizowania zabawy tropiące na placu zabaw. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Super Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Sprzątanie świata”

25 września, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje, gdyż na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Podzieleni  … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment