browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: kwiecień 2016

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to coroczna akcja mająca na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety oraz uświadomienie zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.Dzień Ziemi podejmowany był w różnych krajach, stał się globalny w 1990 roku. Uczniowie klas IV – VI przygotowali z okazji tego święta akademię, zwracając uwagę na najistotniejsze problemy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pokaz historyczny

W dniu 19 kwietnia o godzinie 10:00 grupa rekonstrukcji historycznej „Polanie” zaprezentowała pokaz historyczny „Słowianie”. W programie znalazły się między innymi informacje o: pochodzeniu Słowian, zwyczajach i kulturze słowiańskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja: oręża i sposobów walki, narzędzie kar i tortur. Uczniowie mieli możliwość udziału w zabawach: pokazie walki, korzystania z narzędzi kar. Pokazowi … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Lekcja przyrody z żywymi zwierzętami

15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy kilkuosobową grupę pasjonatów zwierząt z Ryglic. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat ewolucji życia na Ziemi. Podczas prezentacji uczniowie mieli możliwość obejrzeć oraz dotknąć niektóre z pokazywanych zwierząt: karaluchy, pająka ptasznika, agamy brodate, węża mlecznego, pytona królewskiego, skorpiona. Na koniec swoje umiejętność zaprezentował pies rasy terier.  Galeria zdjęć 

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Rekrutacja do przedszkola

Przypominamy o trwających zapisach do bezpłatnego 10- godzinnego Publicznego Przedszkola w Buchcicach. Zasady postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego pobierz Załącznik pobierz

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Dyrekcja i grono pedagogiczne serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się 13.04.2016 w Publicznym Przedszkolu w Buchcicach od godziny 10.00 do 12.00. W programie: – spotkanie z Dyrektorem Przedszkola oraz nauczycielkami – zwiedzanie przedszkola – zapoznanie z ofertą edukacyjną – zabawy muzyczno- ruchowe, plastyczne oraz matematyczne na temat: owoców, warzyw i zdrowego odżywiania DROGI RODZICU , PRZYJDŹ, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment