browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: listopad 2016

Zabawa andrzejkowa

W wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie. Upamiętniając zwyczaje związane z wigilią świętego Andrzeja w naszej szkole 22 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Sala gimnastyczna stała się na chwilę salą balową, magiczną i nastrojową. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

KUNDEL BURY…. FAJNY PIES ORAZ DNI DODATKOWE W PRZEDSZKOLU

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią – nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto – Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasze przedszkolaki przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy zaprezentował swojego pieska, opowiedział o tym pluszowym jak i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs z Disney Junior

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ruch. Towarzyszy nam od urodzenia aż do śmierci; jest przejawem życia. Człowiek potrzebuje aktywności fizycznej tak samo jak pożywienia i powietrza. Występujący u dzieci „głód ruchu” jest wyrazem podświadomej chęci zaspokajania tej bardzo ważnej potrzeby, zapewnienia niezbędnego czynnika stymulującego rozwój: fizyczny, duchowy, emocjonalny i społeczny. Szczególnie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pyszne witaminki – robimy sałatkę jarzynową!

Jesień to tematyka związana m. in. z robieniem zapasów, poznawanie owoców i warzyw. Dzieci na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem . Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się i mają siłę do zabawy, dlatego też 8 listopada przedszkolaki wzięły udział w programie „Śniadanie daje moc”. Dzieci przyniosły sery : żółty, topiony, ogórek, pomidor, paprykę, szczypiorek oraz jajka. Przedszkolaki z wielkim zapałem wzięły się do pracy. Najpierw umyły rączki, a następnie zaczęły obierać … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment