browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: kwiecień 2018

Dzień Ziemi

22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta uczniowie z klasy IV i V przygotowali przedstawienie zwracające uwagę na problem zanieczyszczenia naszej planety, ginące gatunki zwierząt, dzikie wysypiska śmieci w lasach oraz potrzebę segregacji śmieci. Szybkie tempo rozwoju przemysłu stwarza coraz większe … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wyjazd do kina

16 kwietnia wybraliśmy się do kina na film „Cudowny chłopak”, który opowiada o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że widz opuszcza kino w świetnym nastroju. Scenariusz powstał w oparciu o wydaną w 2012 roku powieść R. J. Palacio. Relacjonuje ona rok z życia mieszkającej na Manhattanie rodziny. W domu … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Sukces Sebastiana Guta

W dniu 23 marca odbył się w Lubaszowej XVII Gminny Konkurs Ortograficzny. Nasz uczeń – Sebastian Gut – zdobył III miejsce. Gratulujemy. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego szóstoklasisty, tym bardziej, że dawno nikt z naszej szkoły nie odniósł takiego sukcesu. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom za godne reprezentowanie Publicznej Szkoły Podstawowej im. sierż. AK Józefa Siwaka … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

MUZEUM LIZAKA – TO ICH ZACHWYCIŁO!

5 lutego 2018 r. z dziećmi naszego przedszkola i zerówki pojechaliśmy do jedynego w Polsce MUZEUM LIZAKA w Jaśle. Zaraz po przyjeździe zjedliśmy obiad w restauracji „U Schabińskiej”, w której niegdyś gościła Magda Gessler, prowadząca program telewizyjny „Kuchenne rewolucje”. Po skonsumowaniu pysznego „Przysmaku Batmana” poszliśmy zwiedzać muzeum. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sklepiku znajdującego się na parterze … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pisanka na wesoło

Udział naszych uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pisanka na wesoło” to już tradycja. Od lat mali artyści trudzą się, aby w zabawny sposób przedstawić zdobione jajka, które wywołują uśmiech i zachwyt. W tym roku do konkursu wpłynęło ponad 50 prac, w tym te, wykonane przez naszych uczniów. Gratulujemy sukcesu Karolinie Gut, która zajęła I miejsce … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment