browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: czerwiec 2018

Koncert symfoniczny

21 czerwca wybraliśmy się do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej z USA – Greater Twin Cities Youth Symphonies. Greater Twin Cities Symphonies to prężnie działająca organizacja, stawiająca sobie za cel edukację młodych artystów w zakresie muzyki orkiestrowej. W programie koncertu znalazły się m.in. dzieła Johanna Straussa (Uwertura do Zemsty … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Nowego Sącza

Siódmego czerwca bieżącego roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się w „podróż w czasie” do Masteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Nasza wycieczka była podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap to spotkanie w pracowni ceramicznej, w której dzieci mogły same wykonać prace z gliny. Pan prowadzący zajęcia zaproponował dzieciom wykonanie kubka. To naprawdę była fajna zabawa: … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Warszawy

W dniach 7-8 czerwca uczniowie klas starszych, pod opieką nauczycieli i rodziców mieli okazję poznać bliżej stolicę Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Park Łazienkowski oraz Centrum Nauki Kopernik, jedno z największych w Europie centrum nauki. Dzięki ekspozycji, podzielonej na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami, każdy uczestnik poczuł się jak prawdziwy naukowiec, gdyż to ogromne … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Lekcja przyrody w Lesie Tuchowskim

22 maja pojechaliśmy do Lasu Tuchowskiego. Wysiedliśmy na parkingu przed wejściem do Lasu. Początkowo trasa biegła leśną dróżka w dół, pokonywaliśmy różnicę wzniesień ok 60 m. Na trasie naszej wędrówki znajdywały się tablice edukacyjne z których można było dowiedzieć się ciekawych informacji na temat leśnego życia oraz pracy leśników. Przy każdej tablicy zatrzymywaliśmy się słuchając … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ratujemy i uczymy ratować!

W maju br. został przeprowadzony w naszej szkole cykl spotkań w ramach realizacji programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Realizowany był w ramach lekcji wychowawczych i zajęć pozalekcyjnych. W programie wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas IV-V. Po jego zakończeniu został przeprowadzony egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny. W dniu 29 maja wszyscy uczniowie zdali egzamin … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment