browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: listopad 2013

Spotkanie z leśnikiem

„Poprzez wszystkie pory roku, Na służbie dla lasu, Nie szczędzą sił i starań, Uśmiechu i czasu.”             Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Gromnik panem Grzegorzem Wojtanowskim. Gość interesująco opowiadał o pracy służb leśnych w poszczególnych porach roku. Rozmawiał z uczniami  o gatunkach drzew oraz zagrożeniach lasu. Zapraszał dzieci … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs historyczny

Dnia 18 listopada w naszej szkole odbył się konkurs historyczny na temat NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, którego organizatorem była pani mgr Dorota Kajmowicz. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II i III. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III: Mikołaj Nawrocki Drugie miejsce uczeń klasy II: Szczepan Hajduk Trzecie miejsce również uczeń klasy II: Maksymilian Jasnosz  Uczniowie za udział … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

XV Jubileuszowy Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

W niedzielę, 10 listopada, w wigilię Święta Niepodległości na cmentarzu legionistów w Łowczówku już po raz XV miał miejsce Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2013″ połączony z powiatowymi obchodami Święta Niepodległości. Obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 99. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem rozpoczęła msza św. o godz. 11:00 w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych legionistów. Po zakończeniu mszy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

XXV ZŁAZ PATRIOTYCZNO-TURYSTYCZNY ŁOWCZÓWEK 2013

„Legiony to żołnierska nuta, Legiony to straceńców los, Legiony to rycerska nuta, Legiony to ofiarny stos…” W piątek 8 listopada uczniowie klas I-VI naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się do Łowczówka by uczestniczyć w XXV Złazie Patriotyczno-Turystycznym organizowanym przez tarnowski oddział PTTK w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Na cmentarzu zebrani wysłuchali krótkiej … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie mogliśmy zobaczyć nasze koleżanki i  kolegów z klas  IV – VI. Przypomnieli nam oni najważniejsze momenty z okresu zaborów, kiedy to Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy, jak również drogę naszego kraju do Niepodległości. Organizatorem całego … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment