browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: październik 2019

„Czy można przybliżyć piękno poezji uczniom i wyzwolić w nich twórcze możliwości?”

Złota Jesień Jesień jest piękna.A Ty jak myślisz? -Nie wiem.Jesień ma w sobie tyle skarbów.Nie zliczę. A Ty – Zliczysz?Ludzie maja wiele skarbów,ale nie mają jednego.Pięknego obrazu jesieni.Jesień ma wiele pięknych kolorów.– Wiem.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ślubowanie pierwszoklasistów

Przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły odbyło się 14 października. Najpierw pierwszacy wystąpili przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Na program artystyczny złożyły się wiersze i piosenki. Pierwszy egzamin w progach szkoły zdali śpiewająco, po czym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pan Dyrektor na prośbę rodziców … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Bajkowa wycieczka do Pacanowa

Uczniowie klasy I, II, III i IV 9 października b.r. byli na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Po przyjeździe na miejsce na uczestników wycieczki czekały: Alicja z Krainy Czarów oraz Kopciuszek. Panie przebrane za bajkowe postacie poprowadził wszystkich na niezwykłą wystawę pt. „Bajkowy Świat”. Dzieci znalazły się we wspaniałej, bajkowej scenerii z latającymi … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

„Zawsze bądź uważny,Zawsze bądź ostrożny” Dnia 3 października w godzinach porannych odwiedziła pierwszoklasistów naszej szkoły pani policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Towarzyszyła jej gigantyczna maskotka „Mrówka”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” prowadzonej przez policjantów wydziału prewencji i ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej , wspólnie z partnerem, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Jest to święto, którego głównymi adresatami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tak ważnego święta. Wszyscy nauczyciele rozpoczynając … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment