browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: listopad 2018

„Pisk Białego Orła”

„Mój orzeł nie jest czarny i drapieżny. Mój orzeł śnieżny (…). Nie taki co się puszy i gardzi innymi, on chce tylko wolnym być, na wolnej ziemi (…).” Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć piękne widowisko o charakterze patriotycznym przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Siedliskach. „Pisk Białego Orła” to trzyaktowy spektakl … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”

Projekt „Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”, realizowany w naszej szkole od początku września, wpisał się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 listopada gościliśmy w szkole cenionego historyka, członka Polskiego Towarzystwa Historycznego i Kapituły Obchodów 100-lecia Niepodległości w Tarnowie, pana Zbigniewa Mirosławskiego, który wygłosił do uczniów prelekcję zatytułowaną „Pierwsze niepodległe”. Spotkanie miało charakter … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

XXX Małopolski Złaz Patriotyczno- Turystyczny

Świerki wokoło ogromne, we mgle Łowczówek tonie. Słowa rozkazów – kolędą: Strzelać! Przechodzą pole! Gwizd kul muzyką świąteczną, jęczą zranione świerki. Ranni wołają pomocy. W Twe Imię – Boże Wielki! /G. Łowczowski/ Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i jednocześnie niepowtarzalna okazja do podejmowania działań służących budowaniu wśród dzieci i młodzieży poczucia wspólnoty, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Śniadanie daje moc !!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień! Dlatego 8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego święta śniadania. W tym dniu uczniowie z naszej szkoły wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowali drugie śniadanie dbając o to, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły

W dniu 9 października gościliśmy w naszej szkole Klaudię Wiklańską, byłą uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej w Buchcicach, która obecnie kształci się w Chichester College w Wielkiej Brytanii. Klaudia opowiedziała naszym uczniom jak wyglądały jej pierwsze kroki w brytyjskiej szkole, jak przełamywała barierę językową oraz jak wygląda życie w Anglii widziane oczami dorastającej Polki. Uczniowie mieli … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment