browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: maj 2018

Robot mBot w Naszej szkole

W ostatnim tygodniu maja do Naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość – mały, uśmiechnięty robocik wyglądem przypominający samochodzik. Mbot został stworzony w 2013 roku przez chiński start- up Makeblock głównie do nauki programowania i wprowadzania uczniów w świat robotów i komputerów. Posiada czujniki światła, odległości i linii, ale można go też rozbudowywać o dodatkowe elementy, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Piknik rodzinny

Towarzystwo Oświatowe, Rada Rodziców oraz Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Buchcicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na piknik rodzinny, który odbędzie się 3 czerwca (niedziela) o godz. 14:00 na terenie przy szkole w Buchcicach. W programie między innymi występy artystyczne dzieci i dorosłych, konkursy i zabawy, loteria z nagrodami oraz dmuchany zamek i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Bajkowe melodie na morza dnie”

10 maja wybraliśmy się do Domu Kultury w Tuchowie na spektakl muzyczno- ekologiczny „Bajkowe melodie – na dnie morza” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego z udziałem solistów Agnieszki Koziarowskiej i Martina Titcha . Soliści pełni energii i orkiestra grająca jak z nut sprawiła, że bawiliśmy się wspaniale. Spektakl zachwycił nas pięknymi aranżacjami … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Witaj, majowa jutrzenko…

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wniesieniu sztandaru szkoły wszyscy wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Gawron – Sajdak i pani mgr Magdaleny Gawron-Macura przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się przed ponad dwustu laty. Nie zabrakło … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment