browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: listopad 2011

Ojczyzna to my!!!

Listopad jest miesiącem, w którym w wyjątkowy sposób pamiętamy o zmarłych, modląc się w ich intencji. Szczególny wyraz wdzięczności, my Polacy, kierujemy w tym czasie w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności. Aby oddać hołd przodkom oraz uczcić najwspanialsze święto państwowe, uczniowie klas IV-VI przedstawili w dniu 9 listopada uroczystą … Continue reading »

Leave a comment

Śniadanie daje moc!!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego 8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Dnia zdrowego śniadania”. Uczniowie klas I – III wspólnie z wychowawcami i rodzicami  przygotowywali drugie śniadanie mając na … Continue reading »

Leave a comment

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości

W niedzielę, 6 listopada delegacja Zespołu Szkół w Buchcicach  – poczet flagowy oraz p. mgr A. Mikos – uczestniczyli na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku w XIII Ogólnopolskim Zlocie Niepodległościowym połączonym z Powiatowymi Obchodami Święta Niepodległości. O godz. 12:00 rozpoczęła się msza św. w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych Legionistów, następnie odczytano apel poległych, oddano salwę … Continue reading »

Leave a comment

Spotkanie z pszczelarzem

4 listopada gościliśmy w naszej szkole pana Mieczysława Oleksyka, długoletniego pszczelarza i pasjonata pszczół, który zechciał podzielić się z młodymi słuchaczami swoją wiedzą na temat roli tych pracowitych stworzeń w środowisku naturalnym oraz w życiu człowieka. Pan Mieczysław wprowadził uczniów w tajniki życia w ulu, podkreślając jednocześnie wartość istnienia każdej pszczoły. Zwrócił również uwagę na … Continue reading »

Leave a comment

Rok Maksymiliana Marii Kolbego

Uchwałą Senatu rok 2011 jest Rokiem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. 14 sierpnia minęła 70-ta rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Senatorowie nazywają świętego franciszkanina wyjątkową postacią w panteonie wielkich Polaków dwudziestego wieku, symbolem ofiar nazizmu, symbolem trudnych wyborów obecnych w życiu każdego człowieka, obrońcą godności człowieka, wzorcem cnót, autorytetem moralnym, bohaterem o heroicznej odwadze, wychowawcą, społecznikiem, a … Continue reading »

Leave a comment