browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: listopad 2021

Wycieczka do Ciężkowic

Dnia 28 października uczniowie klas I i III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do „Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Przyrodniczym im. Włodzimierza i Krystyny Tomków. Zwiedziliśmy interaktywną salę, płynęliśmy batyskafem, a na koniec wysłuchaliśmy wielu ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Podczas pokazów multimedialnych obejrzeliśmy różne gatunki … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Podróż w nieznane

27 października naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy Trzask.pl. Wirtualnie odbyliśmy podróż do Namibii. Poznaliśmy życie codzienne, kulturę oraz obyczaje Buszmenów i członków plemienia Himba.  Dowiedzieliśmy się jak rozpalić ogień z niczego, jak zbudować dom w kilkanaście minut, jak umyć się bez wody, co zrobić kiedy nie mamy szczoteczki. Podziwialiśmy największy odkryty na Ziemi meteoryt … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szlakiem Jurija Gagarina ….

Końcem września pojechaliśmy do Obserwatorium Astronomicznego im. Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim. Na początku naszą uwagę zwróciły dwie kopuły dla teleskopów optycznych, 9-metrowa amerykańska antena satelitarna oraz antena wojskowa o średnicy czaszy 5.4 m. Potem wysłuchaliśmy prelekcji oraz spojrzeliśmy przez teleskop na księżyc. Zaciekawił nas nowo otwarty szlak ,,108 minut”, który odzwierciedla słynny lot z … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Złaz Patriotyczno- Turystyczny

5 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XXXII Złazie Patriotyczno-Turystycznym Łowczówek 2021. Złaz w Łowczówku to nasza pamięć i historia. W tym roku uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości oraz 107 rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem. Zebrani na cmentarzu wysłuchali okolicznościowych przemówień i oddali hołd poległym w boju legionistom. Na żołnierskich mogiłach … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment