browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: kwiecień 2019

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku a na świecie od 1970. W tym dniu staramy się zastanowić nad losem naszej planety. Uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowali akademie zwracającą uwagę na zanieczyszczenie środowiska oraz pokazującą w jaki sposób możemy poprawić stan naszej planety. Usłyszeliśmy wiersze dotyczące stanu lasów, powietrza, wody. Podczas … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs recytatorski

Dnia 12 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, którego celem było wyłonienie reprezentacji szkoły do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”, którego organizatorem jest Dom Kultury w Tuchowie. W konkursie łącznie wzięło udział 16 dzieci. Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco: Przedszkole i oddział przedszkolny: … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Tuchowa

1 kwietnia uczniowie klas VI, VIII, VIII uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Tuchowa. Młodzież obejrzała film Władysława Pasikowskiego pt.: „Kurier”, opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „kuriera z Warszawy”, który przyjął misję przedostania się z Polski do Londynu, a następnie do okupowanej Warszawy. Film okazał się inspirującą lekcją historii i patriotyzmu, o czym świadczyły m.in. pozytywne komentarze uczniów … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment