browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: marzec 2016

Dzień Otwarty w Przedszkolu

Przekroczenie progu przedszkola jest dla wszystkich nowych dzieci wielkim przeżyciem. Musimy pamiętać, że wrażliwa psychika dzieci żąda wiele delikatności, jak również odpowiedzialnych, racjonalnych decyzji. By proces adaptacji dziecka w przedszkolu był niezapomnianym przeżyciem, nauczycielki przedszkola wraz z przedszkolakami zorganizowały 22 marca „Dzień Otwarty”. Nasi goście mieli okazję zwiedzić przedszkole, porozmawiać z nauczycielkami, poznać przedszkolaków. Mamy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs plastyczny

W ramach realizacji rządowego Programu „Książki naszych marzeń” biblioteka szkolna organizuje konkursy plastyczne dla przedszkola i uczniów klas II-VI na następujące tematy: przedszkole : „Ilustracja do wysłuchanej bajki” klasy II-III: „Najpiękniejsza zakładka do książki”, „Ilustracja do przeczytanej książki” klasy IV-VI: „Projekt okładki do książki”, „Plakat zachęcający do czytania książek” Uczniowie klas II-VI dokonują wyboru z … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

„ Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.” / przysłowie chińskie/ Dnia 17 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Impreza czytelnicza związana była z realizacją rządowego programu „ Książki naszych … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Realizujemy program „Książki naszych marzeń”

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono do biblioteki szkolnej nowe pozycje na kwotę 1258,28 złotych. W październiku uczniowie zostali zapoznani z programem. Następnie planowany zakup książek został skonsultowany z Miejską Biblioteką Publiczną w … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

17 marca odbyła się w Polsce XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny . Konkurs organizowany jest co roku pod patronatem Rady Europy a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment