browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Author Archives: gawmag

Żywa lekcja przyrody

W poniedziałek odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja przyrody z żywymi okazami zwierząt. Tym razem dzieci zostały zapoznane z płazami. Obejrzeliśmy aksolotla meksykańskiego, żabę omszoną, rzekotkę zieloną. Niezwykle przyjazna okazała się ambystoma tygrysia, którą dzieci mogły dotknąć oraz ropucha Aga, która bardzo chciała wydostać się z pojemnika. W trakcie pokazu usłyszeliśmy dźwięki wydawane przez … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Zabawa andrzejkowa

28 listopada szkolna sala gimnastyczna stała się na kilka godzin salą balową. A wszystko za sprawą magii, która towarzyszyła uczniom podczas zabawy andrzejkowej. Bo to właśnie czarami rozpoczęto imprezę. Duzi i mali próbowali poznać swoją przyszłość, wróżąc i przepowiadając co się komu w życiu przytrafi. Zachwyt wzbudziły ciasteczka z wróżbami. I choć losu nikt nie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Pisk Białego Orła”

„Mój orzeł nie jest czarny i drapieżny. Mój orzeł śnieżny (…). Nie taki co się puszy i gardzi innymi, on chce tylko wolnym być, na wolnej ziemi (…).” Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć piękne widowisko o charakterze patriotycznym przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Siedliskach. „Pisk Białego Orła” to trzyaktowy spektakl … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”

Projekt „Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”, realizowany w naszej szkole od początku września, wpisał się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 listopada gościliśmy w szkole cenionego historyka, członka Polskiego Towarzystwa Historycznego i Kapituły Obchodów 100-lecia Niepodległości w Tarnowie, pana Zbigniewa Mirosławskiego, który wygłosił do uczniów prelekcję zatytułowaną „Pierwsze niepodległe”. Spotkanie miało charakter … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

XXX Małopolski Złaz Patriotyczno- Turystyczny

Świerki wokoło ogromne, we mgle Łowczówek tonie. Słowa rozkazów – kolędą: Strzelać! Przechodzą pole! Gwizd kul muzyką świąteczną, jęczą zranione świerki. Ranni wołają pomocy. W Twe Imię – Boże Wielki! /G. Łowczowski/ Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i jednocześnie niepowtarzalna okazja do podejmowania działań służących budowaniu wśród dzieci i młodzieży poczucia wspólnoty, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment