browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Author Archives: gawmag

Kocham Cię mamo!

Dzień Matki to najpiękniejsze, wyjątkowe i najbardziej osobiste święto w roku. W tym dniu pragniemy podziękować mamom za trud wychowania, codzienną troskę i bezwarunkową miłość. Z tej okazji 25 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z klas pierwszej i drugiej z mamami. Po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych laurek i upominków nastąpiło … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Poznajemy Polskę

Dnia 29 maja uczniowie klas I i II pod opieka wychowawców udali się na wycieczkę do Sandomierza w ramach programu „Poznaj Polskę. Najpierw przeszliśmy pod zamek, gdzie pani przewodnik krótko przedstawiła historię budowli oraz obejrzeliśmy makietę przedstawiającą najważniejsze zabytki miasta. Następnie udaliśmy się na rynek, gdzie podziwialiśmy ratusz. Kolejnym celem wycieczki była Brama Opatowska mierząca … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Poznajemy Polskę

18 i 19 maja wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Sandomierza, który jest nazywany ,,małym Rzymem”. Dwudniowy wyjazd był dofinansowany z programu ,,Poznaj Polskę”. Mimo niesprzyjającej pogody humory nam dopisywały. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od przejścia pod Bramę Opatowską z której wszyscy podziwiali przepiękną panoramę Sandomierza. Następnie przeszliśmy w stronę kościoła świętego Józefa, stamtąd udaliśmy się … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Poznaj Polskę

Towarzystwo Oświatowe w Buchcicach otrzymało dofinansowanie w kwocie: 13 600 zł z programu: „Poznaj Polskę” na zorganizowanie wycieczek dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. sierż. AK Józefa Siwaka „Waligóry” w Buchcicach.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Witaj, majowa jutrzenko…

28 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wniesieniu sztandaru szkoły wszyscy wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Gawron – Sajdak przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się przed ponad dwustu laty. Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Akademia okazała … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment