browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Author Archives: gawmag

Wycieczka do Tuchowa

Dnia 3 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Tuchowa. Najpierw odwiedziliśmy dwa zakłady pracy: piekarnię i stolarnię, usytuowane w obrębie Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Piekarni Państwa Więcków uczniowie obserwowali pracę piekarza, zobaczyli wyposażenie zakładu, poznali etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość uformowania własnej bułeczki, a po upieczeniu skosztowania jej … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ojczyzna to my!

Listopad jest miesiącem, w którym w wyjątkowy sposób pamiętamy o zmarłych, modląc się w ich intencji. Szczególny wyraz wdzięczności, my Polacy, kierujemy w tym czasie w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności. Aby oddać hołd przodkom oraz uczcić najwspanialsze święto państwowe, uczniowie klas I-III pod nadzorem pani Anny Stanuch i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wyjazd na spektakl

Od 4 do 7 listopada w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w ramach trzeciej edycji Festiwalu „Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc” odbywały się tradycyjne lekcje patriotyczne w formie spektaklu teatralnego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W dniu 6 listopada bieżącego roku uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły obejrzeli spektakl „Moniuszko. Polskość jak z nut”. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień!Dlatego 6 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego święta śniadania. W tym dniu uczniowie z naszej szkoły wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowali drugie śniadanie dbając o to, by … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Warsztaty szycia dla dzieci

Dla dziecka w wieku przedszkolnym – przyszłość to wielka niewiadoma. Liczy się tu i teraz – zabawa i swobodna twórczość własna. Doświadczając dziecko uczy się najwięcej. 30. 10. 2019r. grupa przedszkolna gościła w swoim przedszkolu panią Dorotę. Nasza sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą pracownię krawiecką. Dzieci mogły zobaczyć: maszynę do szycia, nożyce krawieckie, igły, szpilki … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment