browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Author Archives: gawmag

„Bajkowe melodie na morza dnie”

10 maja wybraliśmy się do Domu Kultury w Tuchowie na spektakl muzyczno- ekologiczny „Bajkowe melodie – na dnie morza” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego z udziałem solistów Agnieszki Koziarowskiej i Martina Titcha . Soliści pełni energii i orkiestra grająca jak z nut sprawiła, że bawiliśmy się wspaniale. Spektakl zachwycił nas pięknymi aranżacjami … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Witaj, majowa jutrzenko…

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wniesieniu sztandaru szkoły wszyscy wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Gawron – Sajdak i pani mgr Magdaleny Gawron-Macura przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się przed ponad dwustu laty. Nie zabrakło … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Ziemi

22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta uczniowie z klasy IV i V przygotowali przedstawienie zwracające uwagę na problem zanieczyszczenia naszej planety, ginące gatunki zwierząt, dzikie wysypiska śmieci w lasach oraz potrzebę segregacji śmieci. Szybkie tempo rozwoju przemysłu stwarza coraz większe … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wyjazd do kina

16 kwietnia wybraliśmy się do kina na film „Cudowny chłopak”, który opowiada o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że widz opuszcza kino w świetnym nastroju. Scenariusz powstał w oparciu o wydaną w 2012 roku powieść R. J. Palacio. Relacjonuje ona rok z życia mieszkającej na Manhattanie rodziny. W domu … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

MUZEUM LIZAKA – TO ICH ZACHWYCIŁO!

5 lutego 2018 r. z dziećmi naszego przedszkola i zerówki pojechaliśmy do jedynego w Polsce MUZEUM LIZAKA w Jaśle. Zaraz po przyjeździe zjedliśmy obiad w restauracji „U Schabińskiej”, w której niegdyś gościła Magda Gessler, prowadząca program telewizyjny „Kuchenne rewolucje”. Po skonsumowaniu pysznego „Przysmaku Batmana” poszliśmy zwiedzać muzeum. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sklepiku znajdującego się na parterze … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment