browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bez kategorii

Wycieczka do Tuchowa

1 kwietnia uczniowie klas VI, VIII, VIII uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Tuchowa. Młodzież obejrzała film Władysława Pasikowskiego pt.: „Kurier”, opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „kuriera z Warszawy”, który przyjął misję przedostania się z Polski do Londynu, a następnie do okupowanej Warszawy. Film okazał się inspirującą lekcją historii i patriotyzmu, o czym świadczyły m.in. pozytywne komentarze uczniów … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z podróżnikiem – podróż po Tajlandii

W czwartek gościliśmy w szkole przewodnika z grupy trzask.pl, który opowiedział nam o Tajlandii. Przez dziewięćdziesiąt minut z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy tej prelekcji. Dowiedzieliśmy się wielu nowych , czasami trudnych do zrozumienia faktów:– np. o kobietach żyrafach, które same decydują się na noszenie obręczy wydłużających szyje, ważących kilka kilogramów,– świętości głowy, której nie można dotknąć,– … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu

Moje wspomnienia są różne… Rozmowa z Tadeuszem Węgrzynem, 88-letnim mieszkańcem miejscowości Buchcice koło Tuchowa 10 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Tadeusza Węgrzyna, jednego z najstarszych żyjących mieszkańców Buchcic. Pan Tadeusz zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań przygotowanych przez uczniów klasy VIII biorących udział w projekcie edukacyjnym „Historia zatrzymana w kadrze 2018”. Efektem naszego spotkania … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Święto patronalne

„… Wraca dziś. Pamięć o tych, których nie ma…” 15 marca społeczność naszej szkoły obchodziła swoje święto. W tym roku mija 75 lat od męczeńskiej śmierci sierż. AK Józefa Siwaka „Waligóry”, który jest patronem szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym, po której delegacja uczniów udała się pod obelisk i oddała hołd pomordowanym … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wyjazd na spektakl

We wtorek 12.03.2019 r. przedszkolaki, oddział przedszkolny, kl. I-III uczestniczyły w wycieczce do Tarnowa, aby obejrzeć spektakl „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Dzieci mogły zobaczyć ciekawie przedstawione wiersze m.in. ,,Żaba”, ,,Samochwała”, ,,Okulary”, ,,Rzepka”. Zabawnie ukazane wiersze sprawiły, że nikomu się nie nudziło. Dzięki temu wyjazdowi dzieci mogły … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment