browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bez kategorii

Europejskie Jasełka

„Europo, nie możesz żyć bez Boga,nie uciekaj dziś od prawdy prostych słów…Zapisz je w sercu i zachowaj w duszy,bo Bóg jest drogą, którą warto iść…” Tegoroczne jasełka w naszej szkole miały charakter europejski. Po raz pierwszy odeszliśmy od tradycyjnego przedstawienia bożonarodzeniowego, by wprowadzić nowe, ważne elementy. Tym razem chcieliśmy poszerzyć wiedzę naszych uczniów na temat … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z podróżnikiem – niezwykły świat Kenii

11 grudnia gościliśmy w szkole panią podróżnik z grupy Trzask.pl, która opowiedziała nam o swojej podróży do Kenii. Obejrzeliśmy wiele ciekawych zdjęć, poznaliśmy kulturę i obyczaje mieszkańców Kenii. Zobaczyliśmy wioskę Masajów; na pewno dużym zaskoczeniem dla nas była informacjo o wymianie krów za żonę oraz możliwości negocjacji poprzez zawody w podskokach. Wiele uczniów było zaskoczonych … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie autorskie z poetką

4 grudnia przybył do naszej szkoły niecodzienny gość- poetka i blogerka Janina Halagarda. Opowiedziała zebranym o wierszach, które pisze dla dzieci i dorosłych. Zaprezentowała zbiory wierszy „Koszyczek Mańki”, „Zimowe całusy”, „Malowane fraszki” oraz „Jeden uśmiech jedna łza”. Poetka czytała swoje wiersze oraz zapraszała dzieci do czytania. Organizowała konkursy , w których nagrodą były między innymi … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Tuchowa

Dnia 3 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Tuchowa. Najpierw odwiedziliśmy dwa zakłady pracy: piekarnię i stolarnię, usytuowane w obrębie Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Piekarni Państwa Więcków uczniowie obserwowali pracę piekarza, zobaczyli wyposażenie zakładu, poznali etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość uformowania własnej bułeczki, a po upieczeniu skosztowania jej … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ojczyzna to my!

Listopad jest miesiącem, w którym w wyjątkowy sposób pamiętamy o zmarłych, modląc się w ich intencji. Szczególny wyraz wdzięczności, my Polacy, kierujemy w tym czasie w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności. Aby oddać hołd przodkom oraz uczcić najwspanialsze święto państwowe, uczniowie klas I-III pod nadzorem pani Anny Stanuch i … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment