browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bez kategorii

Bajkowa wycieczka do Pacanowa

Uczniowie klasy I, II, III i IV 9 października b.r. byli na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Po przyjeździe na miejsce na uczestników wycieczki czekały: Alicja z Krainy Czarów oraz Kopciuszek. Panie przebrane za bajkowe postacie poprowadził wszystkich na niezwykłą wystawę pt. „Bajkowy Świat”. Dzieci znalazły się we wspaniałej, bajkowej scenerii z latającymi … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

„Zawsze bądź uważny,Zawsze bądź ostrożny” Dnia 3 października w godzinach porannych odwiedziła pierwszoklasistów naszej szkoły pani policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Towarzyszyła jej gigantyczna maskotka „Mrówka”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” prowadzonej przez policjantów wydziału prewencji i ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej , wspólnie z partnerem, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Jest to święto, którego głównymi adresatami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tak ważnego święta. Wszyscy nauczyciele rozpoczynając … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z policjantem

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem oraz orientacją zawodową 26 września br. uczniowie klas I-IV naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, Panem Mariuszem Wójcikiem.Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 30 września, jak co roku, odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Buchcicach wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało ogółem dziesięcioro uczniów z klas IV-VIII. Troje uczniów z klasy IV, troje uczniów z klasy VI, dwoje uczniów z klasy VII i dwoje uczniów z klasy VIII. Komisja Wyborcza w składzie: Dominika Pach, Anita Polak, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment