browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bez kategorii

Wycieczka w Pieniny

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, a ich piękno mogli podziwiać uczniowie klas: V, VI, VII na wycieczce szkolnej, która odbyła się pod koniec maja bieżącego roku. Widokowa trasa na Wysoki Wierch z Jaworek przez schronisko pod Durbaszką doprowadziła ich na najbardziej widokowy szczyt w Małych Pieninach. Przez szczyt przebiega … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Oświęcimia

„Pamiętajcie tylko, że byłem niewinny i że tak jak wy, dzisiejsi śmiertelni, też miałem twarz naznaczoną gniewem, litością i radością, po prostu zwykłą, ludzką twarz!” Benjamin Fondane, zamordowany w Auschwitz-Birkenau, 1944 r. 20 maja uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Z uwagi na odwiedzane miejsce wyjazd nie miał charakteru rekreacyjnego. Zwiedzanie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Piknik rodzinny

Towarzystwo Oświatowe i cała społeczność szkolna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Buchcicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na piknik rodzinny organizowany z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, który odbędzie się 25 maja (sobota) na terenie przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Buchcicach. Początek planowany jest na godz. 14:00. W programie między innymi występy artystyczne, … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Święto Konstytucji 3 Maja

Dzisiejszego dnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI przygotowali akademię. W akademii wziął również udział nasz kolega Bartek. Na początku uczniowie starszych klas wnieśli sztandar i wszyscy zaśpiewaliśmy hymn. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Ola i Bartek zagrali na saksofonie i akordeonie … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny konkurs plastyczno-językowy 'Easter Bonnet’

Easter Bonnet, czyli wielkanocny czepek to tradycyjne przybranie głowy noszone w krajach anglosaskich z okazji Wielkanocy. Oprócz nawiązań religijnych, tradycja ta łączyła się również z symboliką wiosny, nowym życiem i odrodzeniem. Aby przybliżyć tę tradycję, w kwietniu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym i wykonali zachwycające kapelusze wielkanocne. Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom … Continue reading »

Categories: Bez kategorii | Leave a comment