Author Archives: gawmag
XV Jubileuszowy Zlot Niepodległościowy w Łowczówku
W niedzielę, 10 listopada, w wigilię Święta Niepodległości na cmentarzu legionistów w Łowczówku już po raz XV miał miejsce Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2013″ połączony z powiatowymi obchodami Święta Niepodległości. Obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 99. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem rozpoczęła msza św. o godz. 11:00 w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych legionistów. Po zakończeniu mszy … Continue reading
XXV ZŁAZ PATRIOTYCZNO-TURYSTYCZNY ŁOWCZÓWEK 2013
„Legiony to żołnierska nuta, Legiony to straceńców los, Legiony to rycerska nuta, Legiony to ofiarny stos…” W piątek 8 listopada uczniowie klas I-VI naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się do Łowczówka by uczestniczyć w XXV Złazie Patriotyczno-Turystycznym organizowanym przez tarnowski oddział PTTK w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Na cmentarzu zebrani wysłuchali krótkiej … Continue reading
Akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie mogliśmy zobaczyć nasze koleżanki i kolegów z klas IV – VI. Przypomnieli nam oni najważniejsze momenty z okresu zaborów, kiedy to Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy, jak również drogę naszego kraju do Niepodległości. Organizatorem całego … Continue reading
Śniadanie daje moc
Dnia 7 listopada w naszej szkole uczniowie klas I-III przygotowali zdrowe śniadanie, które wspólnie spożyli. Klasy I-II przygotowały sałatkę jarzynową, a klasa III zdrowe kanapki. Ponadto rodzice uczniów upiekli pyszne drożdżówki i rogaliki oraz przygotowali domowy serek. Nie zabrakło herbaty z domowym sokiem malinowym. Śniadaniem zostali poczęstowani uczniowie klas starszych i nauczyciele.
Teatrzyk
5 listopada do naszej szkoły przybyli aktorzy z przedstawieniem z Akademii Pana Kleksa. Uśmialiśmy się do łez oglądając śmieszne scenki i dialogi. Poznaliśmy także typy starych aparatów i sposób robienia zdjęć przez nie. Miło wspominamy wspólny taniec z Panem Kleksem. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi w szkole i opowie o swoich nowych przygodach.



