Author Archives: gawmag
Badanie OBUT
21 maja już po raz trzeci odbyło się Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów – OBUT 2013 zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych. Jest to narzędzie badawcze, do którego szkoły zgłaszają się dobrowolnie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 270 tys. uczniów z blisko 9 tysięcy szkół podstawowych (prawie 70% placówek tego typu w kraju) w tym również z … Continue reading
Wycieczka edukacyjna do Krakowa i Bochni
18 maja 2013 r. o godz. 6:30 My – uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Buchcicach, pod opieką pani mgr Ewy Świderskiej- Kisielewicz i pani mgr Magdaleny Gawron, wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do Krakowa i Bochni. Wycieczka była kontynuacją zajęć prowadzonych w ramach unijnego projektu „Dobry start-wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych dzieci klas I-III SP … Continue reading
XVI Małopolski Konkurs Pianistyczny
11 maja br. w tuchowskim Domu Kultury od godzin porannych do późnego popołudnia trwały zmagania uczestników XVI Małopolskiego Konkursu Pianistycznego. Na początek swoje umiejętności prezentowali uczniowie społecznych ognisk muzycznych, a następnie uczniowie szkół muzycznych I stopnia. Miło nam poinformować, że ognisko muzyczne tuchowskiego Domu Kultury reprezentował nasz uczeń, Patryk Łątka z klasy V. Serdecznie gratulujemy … Continue reading
Sukces w konkursie „Wierszem malowane”
9 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Tuchowie. W czytelni biblioteki tłumnie zgromadziły się dzieci klas 1-3 ze szkół podstawowych z rejonu gminy. Konkurs był związany z rokiem Juliana Tuwima – młodzi artyści wykonali ilustracje do wierszy tego poety. Jury po obejrzeniu 82 prac przyznało w grupie … Continue reading
Pamiętamy o świętach majowych
Żyjąc w zawrotnym tempie, często negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież „naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości”. Dlatego właśnie 30 kwietnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona polskim świętom majowym, a mianowicie: Świętu Pracy – które obchodzimy 1 maja, … Continue reading



