browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jesienne wędrowanie

Posted by on 12 września 2012

Przepiękna, nieskażona przyroda, zróżnicowany krajobraz i wspaniała jesienna pogoda – to trzy podstawowe argumenty by wyruszyć na wycieczkę! Z uśmiechami na twarzy, w wygodnym obuwiu i plecakami na plecach 19 września udaliśmy się na pieszy rajd.

Nasz cel: odkryć piękno najbliższej okolicy.

Zwartym krokiem kierowaliśmy się do miejscowości Lichwin, położonej na terenie gminy Pleśna, gdzie znajduje się szczyt Góra Wał (523 m n.p.m.). Stąd rozpościera się jedna z najrozleglejszych panoram górskich obejmująca: Pogórze Ciężkowicko – Rożnowskie, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce i Tatry aż pod Babią Górę w Beskidzie Żywieckim. W lasach okalających wzniesienie można napotkać fragmenty fortyfikacji wojskowych, a kilkaset metrów dalej, odremontowane cmentarze z I wojny światowej. Lasy kryją również kamieniołom łupka, skamieniałe dęby, miejsce zwane „piekłem” z ruinami przedwojennej fabryki! Takich atrakcji z pewnością nie powstydzi się żaden turysta!
W drodze powrotnej na zmęczonych wędrowców czekała wspaniała nagroda; wspólne ognisko i tradycyjne pieczenie kiełbasek na terenie gospodarstwa państwa Bieniów. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *