Etap szkolny konkursu recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”

W czwartek 05. 03. 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w trzech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI. Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca  w swojej kategorii wiekowej wezmą udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Tuchowie.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO:

Dzieci przedszkolne

Roksana Czermak I miejsce

Milena Okaz II miejsce

Patrycja Nawrocka III miejsce

 

IMG_0320

Uczniowie kl. I-III

Sebastian Gut I miejsce

Anna Śliwka II miejsce

Samuel Starzyk III miejsce

 

Uczniowie kl. IV-VI

Natalia Cetera I miejsce

Szymon Hudyka II miejsce

Mateusz Próchnik III miejsce

Gratulujemy !!!

 Opracowanie: mgr Łukasz Merchut

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wizyta w teatrze

W dniu 17 lutego pojechałem do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt: „Mój pierwszy teatr”. Gdy przybyliśmy do  teatru najpierw oddaliśmy kurtki do szatni. O godz. 11:00 na małej scenie rozpoczęła się sztuka, która opowiadała o psie Reksiu, który chciał żyć na wolności i namawiał do tego również inne domowe zwierzęta. Pies miał swojego przyjaciela – pana, który mu odradzał odejście z podwórka. Reks jednak odszedł z innymi zwierzętami w poszukiwaniu idealnego miejsca tam gdzie nie ma ludzi. Po tygodniu zwierzęta zrozumiały, że źle postąpiły bo były  głodne i nie miały siły do dalszej wędrówki. Zwierzęta wróciły do swojego pana, który ich karmił i dbał o nie. Po przedstawieniu zwiedziliśmy dużą scenę oraz pracownie stolarską, która wykonuje różne potrzebne rzeczy do przedstawień np. dwupiętrowy dom. Byliśmy również w pomieszczeniu, w którym przechowywane są kostiumy. Bardzo podobała mi się ta sztuka bo aktorzy odgrywali kilka ról i to było ciekawe. Ten wyjazd w ferie do teatru bardzo mi się podobał.

Opracowanie: Szczepan Hajduk, uczeń kl. III

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Przedszkolny tydzień talentów

W tydzień poprzedzający ferie zimowe w naszym Przedszkolu został zorganizowany „TYDZIEŃ TALENTÓW”. Podczas tych dni dzieci przeniosły się w nieco inny świat; w świat zabawy, muzyki, teatru, plastyki. W pierwszym dniu,  przedszkolaki były sportowcami biorącymi udział w różnych zawodach sportowych, wykazując się swoimi umiejętnościami w takich konkurencjach jak np. rzut woreczkiem, przejście z piłeczką na łyżce, tor przeszkód.
Drugi dzień to zabawa w teatr. Mali aktorzy ćwiczyli dykcję, intonację wcielając się w różne role, kreując bajkowe postaci, a zarazem identyfikując się z nimi na scenie. Dzieci wykazały się swoimi zdolnościami prezentując zainscenizowaną reklamę swojej ulubionej zabawki.
W trzecim dniu dzieci wzięły udział w turnieju muzycznym, na wzór programu „Od przedszkola do Opola”. Młodzi uczestnicy zaprezentowali swe umiejętności wokalne, śpiewając z mikrofonem ulubione piosenki, przełamując tym samym stres sceniczny. Także  w tym dniu dzieci miały okazję „poczuć” się dyrygentem, naśladując jego pracę.
Kolejny dzień upłynął pod znakiem tańca. Dzieci tańczyły z piłeczkami, a w grupie wykonały własne układy taneczne.
Ostatni dzień konkursowej rywalizacji, a zarazem odkrywania uzdolnień skupiał się głównie na zajęciach plastycznych. Dzieci  wykonały kukiełki do teatrzyku ze sztućców, tworząc piękne królewny, królów czy rycerzy. Finałem tych zajęć była zabawa w teatrzyk kukiełkowy.
W każdym z wyżej wymienionych konkursów dzieci otrzymywały punkty. Na zakończenie „Tygodnia Talentów” zostały one wszystkie podsumowane. Najlepsze wyniki osiągnęły i zajęły miejsca:

 I miejsce: Roksana Czerma
II miejsce: Julia Kajmowicz
III miejsce: Milena Okaz

Kończąc ten pełen radości i emocji tydzień wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Z zadowoleniem ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

 Opracowanie: Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pierwszy dzień igrzysk za nami

Zakończył się pierwszy dzień V Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla dzieci uczęszczających do świetlic opiekuńczo-wychowawczych przy zespołach szkół i szkołach podstawowych gminy Tuchów, który upłynął pod znakiem rywalizacji w popularnego ping-ponga.W rywalizacji udział wzięło prawie 70 uczniów z 10 świetlic szkolnych. Oprócz rywalizacji sportowej, było to co najważniejsze: uśmiech na twarzach, dobra zabawa, poznawanie nowych kolegów i koleżanek, nawiązywanie nowych znajomości. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów w rozgrywkach w tenisie stołowym!! Więcej informacji tutaj– zapraszamy do lektury.

1igrzyska2015

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z dyrygentem orkiestry dętej

Bez tytułu13  lutego Szkołę Podstawową i Przedszkole w Buchcicach odwiedził dyrygent Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Tuchowie – Piotr Kucharzyk. Na początku spotkał się z uczniami klas od I do VI opowiadając o swojej pracy i na czym ona polega. Przedstawił także swoje atrybuty: buławę i batutę. Pokazał również uczniom kilka instrumentów wchodzących w skład orkiestry oraz zagrał na trąbce, saksofonie altowym i sopranowym. Uczniowie chętnie próbowali własnych sił w wydobywaniu dźwięków na tych instrumentach.
Możliwość spotkania z dyrygentem, jak i zaznajomienia się z instrumentami dętymi miały również dzieci przedszkolne, które z wielkim zaciekawieniem i skupieniem wysłuchały informacji na ten temat. Ogromną ekscytację wywołała wśród przedszkolaków próba zagrania na danym instrumencie. Spotkanie to było znakomitą lekcją muzyki. Parafrazując wers piosenki H. Kunickiej można dodać, że „ jest w instrumentach dętych jakaś siła”.

Opracowanie: Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment