14 marca o godz. 9:00 uczniowie klasy trzeciej zmagali się ze sprawdzianem kompetencji przygotowanym przez wydawnictwo Operon. Dzieci w klasie powitała pani dyrektor Magdalena Gawron, wychowawczyni pani Ewa Świderska – Kisielewicz, pani Katarzyna Gawron oraz … Bratek, filmowa postać, która opowiedziała dzieciom o zasadach sprawdzianu. Wspólnie z Bratkiem uczniowie wykonali ćwiczenia rozluźniające, uspokajające oraz relaksacyjne. Do sprawdzianu przystąpiło 4 uczniów. Uczniowie otrzymali dwa arkusze: test z języka polskiego oraz matematyki. Pierwsza część badała następujące obszary wymagań: czytanie, pisanie oraz elementy wiedzy o języku. Natomiast druga część – matematyczna: umiejętność liczenia, sprawność rachunkową, umiejętności praktyczne oraz rozwiązywanie zadań tekstowych. Na rozwiązanie każdego z arkuszy dzieci miały 45 minut. W sumie z każdego arkusza uczniowie będą mogli zdobyć po 20 punktów. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2013 wynosi zatem 40. Sprawdzian trzecioklasistów ma pozwolić uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności oraz zapoznanie się z ich słabymi i mocnymi stronami. Ma również dostarczyć informacji na temat poziomu wiedzy i umiejętności na tym etapie nauczania. Test trzecioklasisty ma także za zadanie zapoznanie dzieci z formułą egzaminacyjną, co ma im ułatwić w przyszłości przygotowania i przystąpienie do testu szóstoklasisty czy testu gimnazjalnego. Szkoła otrzyma raport podsumowujący wyniki na początku maja. Z niecierpliwością czekamy!
Zaproszenie na Dzień Otwarty
Pragniemy, by „Maluszki” przychodząc we wrześniu do naszego przedszkola radziły sobie jak najlepiej, łatwiej przebiegał ich proces adaptacji. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami do naszego przedszkola 22 marca w godzinach 9:00 – 12:00. W czasie tego wyjątkowego dnia zaprezentujemy państwu bogatą ofertę przedszkola, zachęcimy dzieci do wspaniałej zabawy, zapoznamy z nowym otoczeniem i w atrakcyjny sposób pokażemy jak wygląda dzień przedszkolaka. Nasi nauczyciele zorganizują dla maluszków ciekawe zajęci, które zapoznają państwa z różnymi formami pracy naszej placówki. Tego dnia można również zapisać swoje dziecko do przedszkola na przyszły rok szkolny 2013/2014. Wystarczy zabrać ze sobą dokument potwierdzający numer pesel dziecka i wypełnić kartę zapisu w gabinecie dyrektora szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Drogi szóstoklasisto!!!
4 kwietnia 2013 roku o godz. 9:00 rozpocznie się sprawdzian kompetencji szóstoklasistów. Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.sprawdzian.net.pl. Można tam znaleźć wiele informacji dotyczących sprawdzianu, a także arkusze, ćwiczenia, które warto wykorzystać do powtórek.
Sukces Patrycji Sawickiej
24 lutego o godz. 14:00 w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się Gminne Indywidualne Halowe Zawody Sprawnościowe. W zawodach wystartowali najmłodsi adepci strażackiego rzemiosła z jednostek OSP z terenu gminy Tuchów. Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział sześcioro dzieci: Weronika Hajduk, Roksana Walica, Patrycja Sawicka, Mateusz Próchnik, Jakub Próchnik, Dominik Sawicki. Zawodnicy mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód składający się z ćwiczeń strażackich i sportowych. Możemy pochwalić się ogromnym sukcesem. Patrycja Sawicka zajęła I miejsce w kategorii wiekowej nr III. Gratulujemy!!!
Etap szkolny konkursu recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”
1 marca odbył się, jak co roku, szkolny etap konkursu recytatorskiego. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane utwory w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III i klasy IV-VI. Komisja konkursowa oceniała wykonanie według następujących kryteriów: dobór repertuaru, umiejętności recytatorskie i aktorskie (dykcja, interpretacja), ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Magdalena Gawron, p. Anna Stanuch, p. Dorota Kajmowicz oceniało uczestników konkursu w pierwszych dwóch kategoriach, natomiast pani dyrektor, p. Katarzyna Gawron i ks. Marek Wojnarowski w kategorii klas IV-VI. Poniżej prezentujemy wyniki.
I miejsce: Emilia Ciszek
II miejsce: Klaudia Janik
III miejsce: Julia Motyka
W kategorii klas I-III:
I miejsce: Anita Polak
II miejsce: Natalia Cetera
III miejsce: Jarosław Śliwka
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce: Patrycja Sawicka
II miejsce: Patryk Łątka
III miejsce: Klaudia Wiklańska





