browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Ciężkowic

Posted by on 23 października 2018

Dnia 22 października uczniowie klas I – III oraz klasy V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do „Skamieniałego miasta” w Ciężkowicach.
Nazwa rezerwatu związana jest z legendą, według której skały znajdujące się w rezerwacie to domy miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami. Była to kara za występne życie jego mieszkańców. Nazwy skał nawiązują do ich kształtów, np. „Piramidy”, „Grzybek”, „Orzeł”. Z większością skał związane są jakieś legendy, z niektórymi nawet więcej niż jedna. Jednej ze skał nadano nazwę dla uczczenia zasłużonego dla Polski kompozytora i patrioty Ignacego Jana Paderewskiego, którego dwór znajduje się w sąsiedniej miejscowości.
Po ulicach „Skamieniałego miasta” oprowadzał nas pan Piotr Firlej, przewodnik – animator, który z wielką pasją przekazał nam wiedzę na temat rezerwatu. Wesołe konkursy, ciekawostki ubarwione poczuciem humoru, legendy, które zabrały nas w bajkowy świat Pogórza Karpackiego na długo pozostaną w naszej pamięci.

Comments are closed.