browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sukces Karoliny Gut

Posted by on 16 marca 2017

24 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap jedenastej edycji konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka”. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Celem konkursu jest:
popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi.
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Zadania konkursowe były dostosowane do poziomu wiekowego, a
tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Nad Wisłą”.

Miło nam poinformować, że wśród 130 uczniów klas IV zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego znalazła się uczennica naszej szkoły – Karolina Gut. Karolina uzyskała 18 punktów tj. 78% punktów możliwych do zdobycia. Gratulujemy i trzymamy kciuki 24 marca!!!

Więcej informacji o konkursie: Krakowska Matematyka

Opracowanie: mgr Magdalena Gawron-Macura

Comments are closed.