browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pisanka na wesoło

Posted by on 14 kwietnia 2017

17799157_1363479623731669_6596270048887677599_nMożna śmiało powiedzieć, że udział naszych uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pisanka na wesoło” to już tradycja. Od lat mali artyści trudzą się, aby w zabawny sposób przedstawić zdobione jajka, które wywołują uśmiech i zachwyt. W tym roku do konkursu wpłynęło aż 134 prace, w tym te, wykonane przez naszych uczniów.
Tradycja malowania jajek zrodziła się w Persji, natomiast pierwsza polska pisanka pochodzi z końca X wieku i została odnaleziona podczas wykopalisk archeologicznych na opolskiej wyspie Ostrówek. Kolorowe, barwione łupinami cebuli, soku z buraka, marchwi czy orzechów, jaja symbolizują życie – rozwijającą się przyrodę oraz nadzieję, jaką czerpią chrześcijanie z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.
To wspaniale, że najmłodsi wciąż kultywują tradycję wykonywania własnoręcznych pisanek. Cieszymy się, że wielu naszych uczniów wykonało prace konkursowe. Gratulujemy wyróżnionym – przedszkolakom za zajęcie 3 miejsca oraz dzieciom z oddziału „0” za zdobycie wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla wszystkich dobrą i twórczą zabawą. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu oraz życzymy samych kreatywnych pomysłów!

Więcej na temat konkursu można przeczytać w najnowszym wydaniu „Kuriera Tuchowskiego” oraz na informatorze Domu Kultury w Tuchowie.
Na zdjęciu wybrane prace naszych uczniów.
Źródło: https://www.facebook.com/pg/it.tuchow/photos/…

Opracowanie: Katarzyna Gawron-Sajdak

Comments are closed.