browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bezpieczeństwo w sieci

Posted by on 12 czerwca 2017

Uczniowie klasy IV i V na zajęciach komputerowych korzystali z platformy edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Każdy uczeń założył na platformie bezpłatne konto, a po zalogowaniu korzystał z właściwych kursów przypisanych zgodnie z rocznikiem oraz udostępnionych przez nauczyciela. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci pracując indywidualnie z materiałami szkoleniowymi – również w domu. Po zakończeniu każdego kursu uczeń wypełniał ankietę ewaluacyjną i otrzymywał dyplom do wydruku.

Uczniowie skorzystali z następujących kursów e- learningowych:

  • „Mały świadek w sądzie”, którego celem było przygotowanie do roli świadka dziecka uczestniczącego w rozprawie sądowej.
  • „3..2..1.. Internet!”, którego celem było zapoznanie dzieci z różnymi formami zagrożeń internetowych: cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w internecie,umieszczanie zdjęć, plagiat, nadmierne korzystanie z komputera i internetu.
  • Bezpieczna przygoda z internetem”, którego celem było zapoznanie uczniów z tematyką zagrożeń w internecie. Dostarczenie wiedzy na temat zasad korzystania z sieci.
  • Nie daj się” – dostarczył dzieciom wiedzy na temat różnych form krzywdzenia. Nauczył rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, poszukiwania pomocy i wsparcia.
  • Gdzie jest Mimi?” – zapoznał uczniów z aspektami cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy. Dostarczył wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z cyberprzemocą.
  • Lekcja bezpieczeństwa” – zapoznał uczniów z tematyką prywatności w sieci.

Gratulujemy uczennicy klasy IV – Karolinie Gut oraz uczniowi klasy V – Tobiaszowi Armatysowi, którzy w stu procentach ukończyli największą ilość kursów i od dziś są ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa online 🙂

bez-tytulu

Opracowanie: mgr Magdalena Gawron-Macura

Comments are closed.