browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”

Posted by on 16 listopada 2018

Projekt „Historia zatrzymana w kadrze…-edycja 2018”, realizowany w naszej szkole od początku września, wpisał się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

13 listopada gościliśmy w szkole cenionego historyka, członka Polskiego Towarzystwa Historycznego i Kapituły Obchodów 100-lecia Niepodległości w Tarnowie, pana Zbigniewa Mirosławskiego, który wygłosił do uczniów prelekcję zatytułowaną „Pierwsze niepodległe”. Spotkanie miało charakter dialogu i podejmowało tematykę walki oraz momentu odzyskania niepodległości na terenie Tarnowa i okolic. Podczas prelekcji uczniowie poznali wiele ciekawostek sięgających czasów I wojny światowej, obejrzeli archiwalne fotografie oraz dzielnie odpowiadali na pytania prowadzącego.

Uczniowie wykonali również okolicznościowe pocztówki na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, w ramach konkursu plastycznego, zorganizowanego dla uczniów 16 szkół podstawowych powiatu tarnowskiego objętych projektem. Zachęcamy do obejrzenia wystawy tych prac, która znajduje się na górnym korytarzu szkoły.

Opracowanie: mgr Katarzyna Gawron-Sajdak

Comments are closed.