browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto patronalne

Posted by on 15 marca 2019

„… Wraca dziś. Pamięć o tych, których nie ma…”

15 marca społeczność naszej szkoły obchodziła swoje święto. W tym roku mija 75 lat od męczeńskiej śmierci sierż. AK Józefa Siwaka „Waligóry”, który jest patronem szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym, po której delegacja uczniów udała się pod obelisk i oddała hołd pomordowanym przez Niemców. Dalsze obchody miały miejsce w szkole. Po powitaniu przez Dyrektora zaproszonych gości, w tym członków najbliższej rodziny patrona, uczniowie klasy V i VIII zaprezentowali montaż słowno- muzyczny o charakterze patriotycznym. Po części oficjalnej zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Obchody święta patronalnego były piękną lekcją historii dla naszych uczniów.

Comments are closed.