browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Spotkanie z podróżnikiem – podróż po Tajlandii

Posted by on 31 marca 2019

W czwartek gościliśmy w szkole przewodnika z grupy trzask.pl, który opowiedział nam o Tajlandii. Przez dziewięćdziesiąt minut z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy tej prelekcji. Dowiedzieliśmy się wielu nowych , czasami trudnych do zrozumienia faktów:
– np. o kobietach żyrafach, które same decydują się na noszenie obręczy wydłużających szyje, ważących kilka kilogramów,
– świętości głowy, której nie można dotknąć,
– zasadzie używania w większości prawej ręki w Tajlandii.
Zobaczyliśmy na prezentacji upodobania smakowe mieszkańców Tajlandii m. in. osobliwe przekąski, takie jak smażone robaki, szarańczę, koniki polne, żabie udka, owoc duriana, którego nie można wnosić do tajskich hoteli. Poznaliśmy przyczynę zamknięcia Świątyni Tygrysów, sposób radzenia sobie z obecnymi wszędzie małpami.
Przybliżona została nam postać króla Bhumibola, Ramy IX – jednego z najdłużej panujących władców na świecie, którego wizerunek jest niemalże wszędzie, m.in. na tajskich banknotach bahtach. Byliśmy zaskoczeni, kiedy okazało się, że zniszczenie takiego banknotu lub jego zagięcie wiąże się z poważnymi sankcjami, nawet karą więzienia. Obejrzeliśmy również kilka rekwizytów, takich jak papier zrobiony z odchodów słonia, tajskie stroje – szatę panny młodej i kapelusz noszony przez najmądrzejszego człowieka plemienia.
Pan przewodnik przekazał nam w ciekawy, pełen dobrego humoru sposób wiele informacji o tym pięknym kraju znajdującym się na Półwyspie Indochińskim,  które na pewno zostały zapamiętane przez naszych uczniów.

Opracowanie: mgr Małgorzata Wrona

Comments are closed.