browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Spotkanie z policjantem

Posted by on 3 października 2019

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem oraz orientacją zawodową 26 września br. uczniowie klas I-IV naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, Panem Mariuszem Wójcikiem.
Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.
Pan Mariusz opowiedział nam równie co trzeba zrobić aby zostać policjantem lub policjantką oraz na czym polega praca funkcjonariusza policji.
Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony naszych uczniów. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające. W trakcie spotkania mogliśmy oglądnąć radiowóz nowej technologii – elektryczny. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od naszego gościa słodki podarunek. Dziękujemy Panu Mariuszowi za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniamy, że nasi uczniowie wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Opracowanie: mgr Dorota Kajmowicz

Comments are closed.