browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Warsztaty szycia dla dzieci

Posted by on 1 listopada 2019

Dla dziecka w wieku przedszkolnym – przyszłość to wielka niewiadoma. Liczy się tu i teraz – zabawa i swobodna twórczość własna. Doświadczając dziecko uczy się najwięcej. 30. 10. 2019r. grupa przedszkolna gościła w swoim przedszkolu panią Dorotę.

Nasza sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą pracownię krawiecką. Dzieci mogły zobaczyć: maszynę do szycia, nożyce krawieckie, igły, szpilki i jeszcze wiele innych „gadżetów” potrzebnych do pracy krawcowej.  Na zajęciach dzieci mogły poznać etapy szycia poduszeczki. Z zaciekawieniem obserwowały, jak robi się formę i kroi materiał. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały piękne rzeczy takie jak nasze poduszeczki- serduszka. Następnie przystąpiliśmy do działania z pomocą pani Ani i pani Doroty. Dzieci wykonały piękne serca. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt swojej pracy. Dla wszystkich przedszkolaków to spotkanie było nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą a przedszkolaki – kto wie? Może złapały „krawieckiego bakcyla”.

Opracowanie: mgr Dorota Kajmowicz

Comments are closed.