browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Tuchowa

Posted by on 6 grudnia 2019

Dnia 3 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Tuchowa. Najpierw odwiedziliśmy dwa zakłady pracy: piekarnię i stolarnię, usytuowane w obrębie Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Piekarni Państwa Więcków uczniowie obserwowali pracę piekarza, zobaczyli wyposażenie zakładu, poznali etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość uformowania własnej bułeczki, a po upieczeniu skosztowania jej smaku. Właściciel zakładu ugościł nas wspaniałym, pachnącym pieczywem.
Następnie gościliśmy w Zakładzie Stolarskim „Bodzio” zajmującym się produkcją mebli. Właściciel oprowadził uczniów po zakładzie, opowiedział o realizowanych projektach, nowoczesnych maszynach, planach rozwoju firmy. Zwrócił uwagę na konieczność ciągłego doskonalenia i rozwijania się. Na pamiątkę otrzymaliśmy tablicę z nazwą naszej szkoły wykonaną przez maszynę. Serdecznie dziękujemy właścicielom zakładów za ciepłe i życzliwe przyjęcie.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Bibliotece Publicznej. Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania Astrid Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Wykonały pracę plastyczną ”Prezent, który ucieszyłby bohatera literackiego”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w Galerii. Grupa starsza poznała jak tworzą się stereotypy i jaki mają wpływ na uczenie się. Zostali zapoznani z książkami i czasopismami dla młodzieży oraz elementami programowania. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

Opracowanie: mgr Anna Stanuch

Comments are closed.