browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Europejskie Jasełka

Posted by on 2 stycznia 2020

„Europo, nie możesz żyć bez Boga,
nie uciekaj dziś od prawdy prostych słów…
Zapisz je w sercu i zachowaj w duszy,
bo Bóg jest drogą, którą warto iść…”

Tegoroczne jasełka w naszej szkole miały charakter europejski. Po raz pierwszy odeszliśmy od tradycyjnego przedstawienia bożonarodzeniowego, by wprowadzić nowe, ważne elementy. Tym razem chcieliśmy poszerzyć wiedzę naszych uczniów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w krajach unijnych.
Spektakl rozpoczął się sceną z krzykliwymi diabełkami. Maryja i Józef w naszych jasełkach zaprosili wybranych przedstawicieli Unii Europejskiej, debatujących nad losami Europy, do Betlejem – miasta gdzie narodził się Jezus przynoszący pokój i radość. Dziesięciu unijnych posłów, przy symbolicznie przygotowanym, przez Aniołów, stole wigilijnym wspominało swoje tradycje narodowe obchodów Świąt Bożego Narodzenia dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przybyli oni do naszej szkolnej stajenki ofiarowując Dzieciątku dary symbolizujące ich kraje. W świąteczny nastrój wprowadziły nas tradycyjne polskie kolędy. Ważnym przesłaniem tego spotkania był utwór „Europa”.
W jasełkach wystąpili uczniowie z klasy III, IV i VI oraz przedszkolak Mateusz Rzońca, który wcielił się w rolę Dzieciątka Jezus. Ponadto na skrzypcach zagrał Sebastian Gut, uczeń klasy VIII.
Tegoroczne szkolne jasełka przygotowała pani Magdalena Gawron-Maura, Małgorzata Wrona i Dorota Kajmowicz. Jak zawsze na szkolne jasełka przybyli zaproszeni Goście.

Galeria zdjęć

Fotografia: mgr Urszula Łątka

Comments are closed.