browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nauka chemii przez zabawę

Posted by on 19 października 2023

12 października w naszej szkole grupa Zaelektryzowani przeprowadziła niezwykle atrakcyjne pokazy doświadczeń chemicznych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów.
Podczas warsztatów, uczniowie zostali wprowadzeni w świat składników powietrza. Poprzez ciekawe i zrozumiałe przykłady, zyskali lepsze zrozumienie roli tlenu, azotu i innych gazów w atmosferze.
Dzieci miały okazję przeprowadzić m.in. doświadczenie z helem, które znacząco zmieniało ich głosy, co wywołało salwy śmiechu i radości wśród uczestników. To interaktywne doświadczenie pozwoliło im doświadczyć na własnej skórze właściwości gazu i jego wpływu na dźwięk.
Kolejnym wciągającym doświadczeniem był pokaz z wodorem. Po podpaleniu balonika z wodorem, efektowny wybuch wzbudził zdumienie i zainteresowanie uczniów, jednocześnie edukując ich o reaktywności tego pierwiastka chemicznego.
Ostatnim punktem programu było doświadczenie z ciekłym azotem, który pozwolił dzieciom zaobserwować efekt zadymienia całej sali, co dostarczyło im emocjonującego zobrazowania efektów skrajnie niskich temperatur na różne substancje.
Pokazy doświadczeń chemicznych przeprowadzone przez grupę Zaelektryzowani okazały się nie tylko edukacyjne, ale także wyjątkowo zabawne i porywające, stymulując w uczniach ciekawość oraz zainteresowanie nauką chemiczną.

Opracowanie: mgr Małgorzata Wrona – Gogola

Comments are closed.