Sukcesy sportowe naszych uczniów

W dniu 24 września na stadionie treningowym Tuchovi odbyły się mistrzostwa gminy w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły. Najlepiej spisali się uczniowie klasy V, a mianowicie Filip Bień ukończył swój bieg na pierwszym miejscu a tuż za nim na metę wbiegł  Mikołaj Nawrocki zajmując drugie miejsce. Chłopcy wygrali również klasyfikacje drużynową w swojej kategorii. W biegu klas VI Wiktor Więcek i Natalia Nawrocka przybiegli na trzecich pozycjach. Cała czwórka zakwalifikowała się do zawodów powiatowych które odbędą się w Tarnowie. W zawodach startowali również: Dominika Pach, Szczepan Hajduk, Tobiasz Armatys, Grzegorz Macho i Oliwia Więcek. Wszystkim gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania szkoły w zawodach.

IMAG0611

Opracowanie: mgr Paweł Słowik

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z policjantem

21 września 2015 roku przedszkolaków oraz zerówkowiczów odwiedził policjant Pan Mariusz Wójcik- młodszy aspirant. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem wysłuchały tego, co powiedział. Na początku pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać w drodze do przedszkola oraz w przedszkolu. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność zachowania ostrożności przy poruszaniu się jezdnią bez chodnika i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, noszenia przy sobie zwłaszcza porą wieczorną kolorowych odblasków. Zwrócił uwagę na zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Pokazał atrybuty policjanta: lizak policyjny, pałkę, latarkę, kajdanki oraz różne urządzenia elektroniczne potrzebne w tej pracy. Największą radość sprawiło dzieciom oglądnięcie wozu policyjnego. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant. Atrakcją również były sygnały dźwiękowe oraz „kogut”.  Na koniec każda grupa dostała „smoka policjanta”. Ta maskotka będzie pilnowała porządku w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za wspaniałe spotkanie.

 Bez tytułu2

 Opracowanie:  mgr Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Sprzątanie świata

18 września  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Jest to największe ekologiczne przedsięwzięcie w Polsce. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami. O godzinie 11.45 klasy IV – VI z workami i rękawicami wyruszyły drogą główną w kierunku kapliczki. Młodsze dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz obszar wzdłuż drogi wiodącej w stronę kościoła. Jak co roku zebraliśmy kilka worków śmieci.

,,Ziemia była piękna, czyste powietrze, żadnych śmieci.
Tak było dotąd, aż pojawili się ludzie, dorośli i dzieci.
Powietrze jest brudne, po suchej trawie skaczą wróble.
I o co pytają: czy wróble, czy ludzie za to odpowiadają.”

DSC_6041

Opracowanie: mgr Małgorzata Wrona

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Plan lekcji

Informujemy, że w zakładce UCZNIOWIE znajduje się obowiązujący od 1 września 2015 roku plan lekcji.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą św. odprawioną w kościele w Buchcicach. Po nabożeństwie wszyscy udaliśmy się pod obelisk upamiętniający patrona naszej szkoły w celu złożenia kwiatów oraz zapalania zniczy. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV oraz VI odbyła się na sali gimnastycznej. Zaczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor.
Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

P1040434

Opracowanie: mgr Łukasz Merchut

Categories: Bez kategorii | Leave a comment