Ślubowanie pierwszoklasistów

różne 007Uroczystości ślubowania klasy I przyświecało motto J. Korczaka: „ Niech wyrosną z Was tacy, którzy gwiazd dosięgną.” Przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły odbyło się tradycyjnie 14 października. Najpierw pierwszacy wystąpili przed zaproszonymi goścmi, nauczycielami, rodzicami oraz starszymi kolegami i koleżankami. Na program artystyczny złożyły się wiersze i piosenki. Pierwszy egzamin w progach szkoły zdali śpiewająco, po czym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor na prośbę rodziców pasowała dzieci na uczniów. Po złożeniu symbolicznego podpisu pod aktem ślubowania przyszedł czas na życzenia i upominki. Prezenty były wspaniałe, a największą radość sprawiła legitymacja szkolna, pierwszy ważny dokument w życiu dzieci. Po tej części przewodniczący szkoły w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia przedstawicielom organu prowadzącego szkołę, nauczycielom i pracownikom obsługi z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie pięknie wyrazili życzenia piosenką i wręczyli upominki.
Po części oficjalnej  rodzice uczniów klasy I zaprosili gości, nauczycieli i uczniów na poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Opracowanie: mgr Anna Stanuch

 Galeria zdjęć

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Przedszkolaka

29 września, obchodziliśmy w naszym  przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana dzieci nadmuchiwały balony. Na wejście dostawały emblematy z napisem: „Jestem Przedszkolakiem”.
Później dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka. Dzień ten przeznaczony był na różnorakie zabawy; dzieci tańczyły do znanych przebojów np. „Lambada”, „Wyginam śmiało ciało”, „Shrek”. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonały „tańczącą sałatkę owocową”.
Po części muzycznej nastąpiły zawody sportowe, a po nich ozdabianie balonów. Dzięki ładnej pogodzie możliwe były do zorganizowania zabawy tropiące na placu zabaw. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Super Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Bez tytułu

Opracowanie: Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Sprzątanie świata”

25 września, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje, gdyż na miejsce zebranych wyrzucane są nowe.
Podzieleni  na klasy,  „uzbrojeni” w rękawice ochronne i worki na odpady, wyruszyliśmy na wcześniej przydzielone nam tereny. Były to: okolice szkoły, droga w kierunku kapliczki i droga w stronę cmentarza. Mimo, że mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje – zebraliśmy kilka worków odpadów. W ogólnopolską akcję zaangażowały się również przedszkolaki oczyszczając  z odpadów plac zabaw i boisko szkolne, bo każdy maluch wie, że jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda.

Bez tytułu

Opracowanie: mgr Magdalena Gawron

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski

           Jeśli wyobrazimy sobie, że każdy młody obywatel uczy się 6 lat w szkole podstawowej, to oznacza, że aż 6 razy może poćwiczyć umiejętność jaką jest wybór swojego przedstawiciela!

       Wybory osób, które sprawują władzę w naszym imieniu są wciąż najważniejszym mechanizmem demokratycznym. Dlatego pamiętając, że każde z dzieci jest obywatelem i w przyszłości nabędzie prawo głosu, społeczność uczniowska naszej szkoły ponownie przeprowadziła wybory swojego Samorządu.

        Po kampanii przedwyborczej, kandydaci pełni nadziei zwycięstwa z niecierpliwością oczekiwali dnia wyborów. Każdy uczeń obecny 26 września w szkole wypełnił kartę do głosowania i wrzucił ją do urny wyborczej. Komisja po weryfikacji kart do głosowania stwierdziła ważność wszystkich oddanych głosów, które zliczono pod czujnym okiem opiekuna Samorządu.

        Miło  nam poinformować, że nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Próchnik z klasy VI, na którego zagłosowało aż 74% uczniów! Zastępcą Przewodniczącego została koleżanka z klasy Mateusza – Weronika Hajduk. Najmłodszy kandydat, Jarosław Śliwka z klasy V będzie w tym roku szkolnym pełnił funkcję Skarbnika SU. Nowy Samorząd obejmie władzę w szkole od dnia 27 września 2014r. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy.

     Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/15 już za nami. Znów nauczyliśmy się podejmowania świadomych wyborów oraz krytycznej weryfikacji naszych reprezentantów! Kolejna lekcja już za rok!

Opracowanie: mgr Katarzyna Gawron – Sajdak

wybory 002

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Akcje edukacyjno – ekologiczne

12 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Albinem Marciniakiem, założycielem Klubu Podróżników, taternikiem, fotografem, dziennikarzem, pasjonatem i organizatorem akcji „Największe Sprzątanie Tatr w Historii” (2012 r.). Prelekcja dla dzieci miała na celu zaszczepienie przekonania, że dbanie o środowisko naturalne to nie przykra konieczność, ale inwestycja w siebie oraz swoją przyszłość. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne dotyczące segregacji śmieci oraz zachowania się na szlakach górskich, a także dbania o czystość w parkach narodowych i na terenach podlegających ochronie, poszerzyły swoją wiedzę na temat właściwych zachowań, czyli takich, których konsekwencje nie spowodują śmierci dzikich zwierząt. Prowadzący uświadomił między innymi szkodliwość palenia traw (śmierć owadów zapylających może doprowadzić do naszego unicestwienia), dawał rozliczne przykłady, jak prozaiczny śmieć np. torebka foliowa czy butelka  lub puszka mogą stać się pułapką, powodującą śmierć małych czy dużych zwierząt.

Pan Marciniak zaprosił uczniów do wzięcia udziału w 2 konkursach z nagrodami:

  • pierwszy – fotograficzny: na zdjęcie lub fotorelację z akcji ekologicznej (konkurs opisany jest w podarowanej uczniom gazetce i na stronie www.klubpodroznikow.com)
  • drugi – ”CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI” : zaproponuj plakat/reklamę/akcję promującą odpowiedzialne zachowanie się na szlakach i utrzymanie czystości na terenach chronionych. Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.
Categories: Bez kategorii | Leave a comment