Z życia przedszkolaka…

  •  24 września dzieci z chęcią i radością przyłączyły się do akcji ”Sprzątanie świata”. Zbierały śmieci na terenie szkoły. Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci wiedzą, że należy dbać o środowisko, chronić przyrodę. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność , lasy, powietrze i woda. Z ogromnym zapałem przystąpiliśmy do porządkowania skrawka naszej Ziemi.  Wiedzą, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!
  • Bez tytułuPrzedszkolaki  III cały tydzień  września poznawały i utrwalały najważniejsze zasady, jakie obowiązują w zakresie bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w drodze do domu. By poznane wiadomości zostały doskonale zapamiętane, dzieci przygotowywały makietę.   Przedszkolaki przygotowywały elementy niezbędne do stworzenia makiety: budynki, pojazdy, drzewa, auta, itp. Zabawa z makietą w przedszkolu dostarczyła dzieciom wiele radości, ale dzięki temu mogły przede wszystkim utrwalić przepisy ruchu drogowego.
  • IMG_3603Grupa „Wiewiórki” i ” Biedronki” miała okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach zajęć na temat skarbów z sadu i ogrodu. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem . Aby zapobiec chaosowi w trakcie przygotowań dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów. Tego dnia w ogrodzie przedszkolnym zostało zorganizowane dla wszystkich milusińskich  ognisko – „Pieczenie Kiełbasek”, zorganizowane przez rodziców.

Obraz 255

 Opracowanie: mgr Monika Hudyka

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Turniej piłki nożnej

Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej 7 osobowej rozgrywanej na trawie był w tym roku szkolnym ostatnimi zawodami drużynowymi. Turniej odbył się na boisku MKS Tuchovia. Do udziału w zawodach przestąpiło 6 drużyn z naszej gminy, które zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy wyłonieni zostali półfinaliści zawodów.

Reprezentacja PSP Buchcice w pierwszym swoim meczu grupowym zmierzyła się z jednym z faworytów, drużyną gospodarzy. Ulegliśmy 0:3. Kolejny mecz, tym razem wygrany 1:0 stoczyliśmy z uczniami z Siedlisk. Siedliska przegrały swoją potyczkę z Tuchowem co spowodowało nasz awans do półfinału gdzie drużyna z Buchcic uległa zwycięzcom turnieju czyli Dąbrówce. O trzecie miejsce znów na m przyszło się zmierzyć z chłopcami z Tuchowa, którzy nieoczekiwanie przegrali swój półfinał z Krowodrzą. Przebieg tego pojedynku był zupełnie odwrotny do pierwszej konfrontacji, tym razem to Buchcice zwyciężyły bo bardzo ładnej grze, zajmując w rezultacie trzecie miejsce w turnieju. Gratulacje!

Drużyna wystąpiła w składzie: A. Mikos, P. Łątka, A. Michalik, D. Sawicki, M. Oleksy, M. Bień, Sz. Hudyka, K. Dynarowicz, M. Próchnik, W. Więcek, opiekun – P. Słowik

 Bez tytułu

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pamiętamy o świętach majowych

„Maj – rocznica pięknych serc!

Maj – rocznica wielkich myśli,

Tym, co dawno przeminęli,

Hołd składają Ci, co przyszli.”

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Magdaleny Gawron i pana Łukasza Merchuta przygotowali inscenizację upamiętniającą, to tak ważne dla nas Polaków wydarzenie. Wspomniano też, że dzień 1 maja to Święto Pracy, a 2 maja to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Nie zabrakło pieśni patriotycznych takich jak „Rota” czy „Witaj majowa jutrzenko”. Na zakończenie odbyła się krótka projekcja animowanego filmu opowiadającego historię naszego narodu, począwszy od 966 roku – Chrztu Polski do momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Ziemi. Pokaz „EKO-MODY”

DSC0168822 kwietnia to data, którą znają wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej  w Buchcicach. Wiedzą oni, iż w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji odbył się uroczysty apel, którego celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W tym roku dzień ten był świętowany w inny sposób niż dotychczas.
Przedszkolaki przygotowały pokaz mody ekologicznej.Stroje z reklamówek foliowych, worków, gazet, firanek i bibuły bardzo się spodobały widowni. To, co człowiek włoży na siebie jest ważne, ale w jaki sposób to zaprezentuje – też. Nasze „ekologiczne modelki” majestatycznie prezentowały przygotowane przez siebie kreacje.
Czy kryzys światowy nie spowoduje, że trzeba będzie sięgnąć po taką garderobę – czas pokaże! Zobaczymy czy moda „eko” zagości na stałe w naszej szkole!

Jeśli to ma służyć dobru naszej planety – Ziemi-jesteśmy ZA!

p. Agnieszka Łajka

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Pisanka na wesoło”

11 kwietnia br. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się tradycyjny już gminny konkurs plastyczny pod hasłem: „Pisanka na wesoło”. Uczestnicy z Tuchowa oraz terenu całej gminy przedstawili swoją wizję pisanki, będącej symbolem najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z klas I-III naszej szkoły również wzięli udział w konkursie, wykonując prace plastyczne różnorodnymi technikami pod czujnym okiem pani mgr Anny Stanuch i pani mgr Doroty Kajmowicz. Miło nam poinformować, że Maksymilian Orczyk z klasy III otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!!!

Categories: Bez kategorii | Leave a comment