V-CE MISTRZOSTWO GMINY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW
Spektakl profilaktyczny
W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny „Krótka bajka o nieśmiałym rycerzu”. Inscenizacja ta poruszała problem nieśmiałości i niskiej samooceny wynikającej z braku akceptacji otoczenia. Przedstawienie naświetlało również problem nietolerancji wynikającej ze strachu przed innością. Spektakl wystawiła „Bajkowa Fabryka Radości”, a sponsorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie. (Opracowanie: mgr Anna Mikos)
Święto patronalne
W dniu 14 marca 2014 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. sierż, AK J. Siwaka „Waligóry” w Buchcicach obchodziła święto patronalne. Miało ono nieco inny charakter niż w poprzednich latach. Po Mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego poczet sztandarowy, uczniowie pod opieką nauczycieli, członkowie Zarządu Towarzystwa Oświatowego w Buchcicach oraz zaproszeni goście, w tym syn Patrona naszej szkoły – pan Andrzej Siwak, udali się pod obelisk upamiętniający tragiczne wydarzenia z 16 marca 1944 roku.
Po złożeniu kwiatów, zapaleniu zniczy i krótkiej modlitwie poprowadzonej przez ks. Marka Wojnarowskiego wszyscy udali się do szkoły – goście na krótkie spotkanie z gronem pedagogicznym, a uczniowie na konkursy: plastyczny (kl. I-III) oraz wiedzy o Patronie (kl. IV-VI).
W konkursie plastycznym zwycięzcami byli:
I miejsce – Oliwia Starzyk
II miejsce – Dominika Pach
III miejsce – Natalia Cetera
Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Orczyk.
W konkursie wiedzy o Józefie Siwaku „Waligórze” najlepiej zaprezentowali się następujący uczniowie:
– Michał Oleksy – I miejsce
– Arkadiusz Mikos – II miejsce
– Weronika Hajduk – III miejsce
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
Opracowanie: mgr Anna Mikos
Rekrutacja
-
do Publicznego Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego
– Zał. nr 1a (Deklaracja)
– Zał. nr 1b
– Zał. nr 2a (Wniosek)
– Zał. nr 2b -
do klasy I PSP w Buchcicach
– Zał. nr 1
Zasady rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej pobierz
Zasady postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego pobierz
Etap szkolny konkursu recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”
6 marca odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane utwory w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III i klasy IV-VI. Komisja konkursowa oceniała wykonanie według następujących kryteriów: dobór repertuaru, umiejętności recytatorskie i aktorskie (dykcja, interpretacja), ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Poniżej prezentujemy wyniki i gratulujemy zwycięzcom.
W kategorii przedszkole: I miejsce: Anna Śliwka, II miejsce: Emilia Ciszek, III miejsce: Oliwia Haraf
W kategorii klas I-III: I miejsce: Klaudia Janik, II miejsce: Anita Polak, III miejsce: Oliwia Starzyk
Wyróżnienie: Filip Bień
W kategorii klas IV-VI: I miejsce: Szymon Hudyka, II miejsce: Milena Kloch, III miejsce: Patryk Łątka





