Wakacyjne biwakowanie

„My dzielni i niepokonani, sławni na całą okolicę, piraci – przybywamy do Was byście mogli zasmakować w pirackim żywocie. Wpływamy do Waszego miasta na budzącej grozę wśród korsarzy wszelkiej „maści” Wesołej Wdówce – naszej ukochanej łajbie co już z niejednego oceanu wody próbowała i żaden sztorm jej nie mógł powalić.”

W dniach 14 -15.08.2013 roku w naszej szkole odbył się, drugi w historii tego miejsca biwak. Uczestnicy wcielili się w rolę piratów i otrzymali zadania do wykonania. A jakie one były? Hm…otóż: zaprojektowanie stroju pirackiego i łajby wraz z nazwą, konkurencje sportowe, plastyczne, łamigłówki, a wszystko to po to aby odnaleźć zagubione fragmenty mapy wyznaczającej trasę do ukrytego skarbu. Nie zabrakło bitwy pirackiej i smacznej strawy. Drugi dzień zmagań zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu  pirackiego skomponowanego przez uczestników wraz z układem tanecznym. Zwieńczeniem zmagań były oczywiście podarunki oraz bezcenne uściski dłoni kadry: p. Dyrektor Anny Stanuch, p. Doroty Kajmowicz oraz p. Kasi Gawron.

Galeria zdjęć

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2012/2013 dobiegł końca. Podsumowania pracy uczniów i nauczycieli dokonała pani Dyrektor Szkoły – p. Anna Stanuch. Uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa i nagrody. Uczniowie klasy VI podziękowali kadrze pedagogicznej za trud włożony w wychowanie i kształcenie.
Wszystkim życzymy, aby rozpoczynający się czas wakacji był okazją do należnego odpoczynku oraz oderwania się od obowiązków szkolnych, a także czasem radości oraz mądrego i bezpiecznego wypoczynku.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Dzień Sportu

Dzień 20 czerwca w naszej szkole przebiegł pod znakiem gier i zabaw. Uczniowie klas I-III zostali podzieleni na trzy drużyny: „Arbuzy” na czele z panią mgr Anną Stanuch, „Batony” – z panią mgr Dorotą Kajmowicz i „Ciacha”, którym przewodniczyła pani mgr Ewa Świderska- Kisielewicz. Zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach: skoki dodawane, rzut do celu woreczkami, biegi z przeszkodami, biegi w parach, biegi połączone z budowaniem wieży z klocków oraz  bieg z „jajkiem”. Podsumowanie punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniło zwycięzcę – „Batony”:)
Dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza nowa „dyscyplina sportowa” – rzut gumiakiem. W tej konkurencji najlepszy okazał się Maciej Mróz, który rzucił gumiakiem na odległość 10,5 m i tym samym wygrał nagrodę główną – czapeczkę ufundowaną przez firmę Generali.
W przygotowaniu tego dnia bardzo pomogli nam rodzice, którzy zadbali nie tylko o poczęstunek ale także o drobne upominki.

DSC00828

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

„Ratujemy i Uczymy Ratować”

13 czerwca odbył się egzamin praktyczny z udzielania pierwszej pomocy. Zakończył on cykl zajęć o charakterze teoretyczno – praktycznym w ramach realizacji Programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Do egzaminu przystąpiło ośmioro uczniów z klasy czwartej. Wszyscy zdali go pomyślnie i uzyskali odpowiednie certyfikaty. Ich osiągnięcie zostało również wpisane na świadectwo szkolne. Gratulujemy!!!

DSC00786

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014

 Pobierz 

Categories: Bez kategorii | Leave a comment