Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i nieodzowna przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Duże, małe, miękkie Misie opanowały tego dnia nasze przedszkole. W ten ważny dzień dzieci przyszły do naszego przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Misie, które przyniosły nie są zwykłymi Misiami. To niezwykli przyjaciele dzieci! Niezwykłą niespodzianką dla dzieci było również to, że Panie również przyniosły swoje Misie. W ten wyjątkowy dzień każde dziecko u nas mogło opowiedzieć o swoim pluszaku- przedstawić jego imię, opowiedzieć historię jak stał się przyjacielem dziecka. Po tej historii dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w krainie misiów. Zabawa zaczęła się rozdaniem koron z postacią Solenizantów. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, słuchały wiersze o Misiach, a także bawiły się przy piosenkach. W ten czas również nie zabrakło życzeń dla solenizantów! W przedszkolu odbył się także „Misiowy” poczęstunek. Dzień Pluszowego Misia zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych – wyklejanie watą Misiów na kartonie. Ten dzień był pełen radości i wspólnej zabawy, jednak największą radością okazało się to, że każde kiecko mogło pochwalić się swoją maskotką.

Bez tytułu

Opracowanie: mgr Ewelina Dziedzic

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Ogłoszenie

Zarząd Towarzystwa Oświatowego w Buchcicach informuje, że w dniu 10 grudnia 2015 roku (tj. czwartek) o godzinie 18:00 odbędzie się w budynku szkoły w sali nr 4 coroczne zebranie wszystkich członków. Zarząd zaprasza również osoby zainteresowane i chętne do współpracy do udziału w  tym spotkaniu.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Tenis stołowy

25 listopada uczniowie klasy piątek : Oliwia Starzyk, Maciej Mróz, Mikołaj Nawrocki i klasy szóstej: Natalia Nawrocka, Magdalena Sterkowiec, Jarosław Śliwka reprezentowali naszą szkołę w mistrzostwach gminnych w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie. W rywalizacji wzięło udział prawie 50 uczniów. W kategorii dziewcząt Oliwia Starzyk zajęła szóste miejsce. W kategorii chłopców Maciej Mróz zajął miejsce czwarte. W trójce zwycięzców znalazł się Mikołaj Nawrocki tym samym zakwalifikował się do półfinału powiatowego w tenisie stołowym, który odbędzie się w Zakliczynie. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy wysokich wyników. Mikołajowi życzymy dalszych sukcesów w półfinale powiatowym.

DSC03137 (1)

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Książki naszych marzeń

Towarzystwo Oświatowe w Buchcicach jako Beneficjent dotacji informuje, że można składać oferty na dostawę książek do biblioteki w Publicznej Szkole Podstawowej w Buchcicach w ramach realizacji  Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń” wg załączników. Szczegóły w Ogłoszeniu zapytania ofertowego, Specyfikacji przedmiotu zamówienia -załącznik nr 1, Wzorze umowy – Załącznik nr 2.

Załącznik nr 1                             Potwierdzenie odbioru

Załącznik nr 2                             Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 3

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Patriotyczne śpiewanie

10 listopada świętowaliśmy w szkole 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić Polskę i Niepodległość  pani mgr Magdalena Gawron-Macura i pani mgr Katarzyna Gawron-Sajdak zorganizowały wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek patriotycznych, bowiem to w słowach i nutach zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali gdy byli szczęśliwi, śpiewali, gdy było im źle.

„Śpiewając ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Śpiewając opowiadamy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków… Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska.”

Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego wejścia uczniów z kwiatami (biało-czerwonymi) na tle piosenki Jacka Wójcickiego „Miejcie nadzieję”. Uczniowie wychodząc z różnych stron sali wkładali kwiaty do wazonu w hołdzie wszystkim bohaterom, którzy dla wolności Polski oddali swe życie. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i „Roty” rozpoczął się szkolny konkurs pieśni patriotycznej.Uczniowie każdej klasy pod kierunkiem nauczyciela wykonali zbiorowo jedną pieśń. Każdą wykonaną pieśń poprzedzał krótki komentarz, który był zarazem opisem dziejów Polski.Losowanie pieśni odbyło się już miesiąc temu, a jej wokalne dopracowanie pod względem intonacyjnym czy rytmicznym miało miejsce między innymi na lekcjach muzyki. Wykonawców oceniało Jury w składzie: pani Dyrektor Anna Mikos, pani mgr Monika Hudyka, nauczyciel muzyki – pani mgr Katarzyna Gawron-Sajdak. Komisja konkursowa oceniając występy brała pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu przez wszystkich uczestników, wykonanie, strój/rekwizyty oraz choreografię. Po obradach Jury ogłosiło werdykt :

I miejsce:  Klasa V i Klasa 0

II miejsce:  grupa przedszkolna

III miejsce: Klasa III

Komisja konkursowa wręczyła wykonawcom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Dziękując wszystkim za wspólne śpiewanie, życzymy sobie nawzajem: „Żeby Polska była Polską”. Dziś żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność, chcemy i mamy obowiązek umacniać. Czynić to powinniśmy prostymi obowiązkami, codzienną pracą, duchowym bogactwem życia rodzinnego. Dziś możemy powiedzieć, że los naszego kraju nie zależy od męstwa na polu walki, ale od uczciwości w pracy i podejmowania mądrych decyzji.

DSC03099

Categories: Bez kategorii | Leave a comment