Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy

W niedzielę, 8 listopada, na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku już po raz XVII miał miejsce Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2015″, połączony z Powiatowymi Obchodami Święta Niepodległości. Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości oraz 101 rocznicy Bitwy pod Łowczówkiem rozpoczęła Msza św. o godz. 11:00 w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych legionistów. Po zakończeniu Mszy św. zebrani odśpiewali hymn państwowy, głos zabrali m.in. parlamentarzyści oraz samorządowcy. Miał miejsce apel pamięci z salwą honorową. Licznie zgromadzone delegacje złożyły wieńce przy kaplicy cmentarnej. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Nawrocka, Magdalena Sterkowiec i Wiktor Więcek pod opieką pana mgr Dominika Jękota. Po uroczystościach na cmentarzu odbył się piknik historyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i legionowych przy ognisku.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Kiermasz książki

DSC03037Jak co roku, w ramach propagowania wśród naszych uczniów czytelnictwa, jako formy spędzania wolnego czasu, prowadzony jest w szkole Kiermasz książki. Zaprzyjaźniona Hurtownia i Księgarnia Taniej Książki – Tuliszków, przysłała do naszej szkoły paczkę pokazową z książkami w bardzo korzystnych cenach. Wszystkie książki możemy obejrzeć i wybrać z nich te, które nam się spodobają. Po raz pierwszy z kiermaszu skorzystają dzieci z przedszkola, które są bardzo zainteresowane kolorowymi, atrakcyjnymi pozycjami. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się ofertą kiermaszu w godzinach pracy szkoły.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Grill dla przedszkola

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

/J. Korczak/

29 października dzięki temu, iż była piękna, słoneczna pogoda odbył się grill obok szkoły dla przedszkolaków. Dzieci już od samego rana przychodząc do przedszkola nie mogły się doczekać godziny, kiedy będą mogły same zorganizować sobie najpierw rozpalanie grilla przy pomocy nauczycieli, a później wspólny poczęstunek. Dzieci smażyły kiełbaskę i chlebuś. Przy grillowaniu nie zabrakło oczywiście różnych zabaw! Było wiele ciekawych pomysłów na zabawę, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z liśćmi. W trakcie grillowania odwiedziła nas również mama jednego z przedszkolaków. Dzieci po powrocie do przedszkola długo opowiadały przeżycia związane ze wspólną zabawą z dziećmi i swoimi wychowawczyniami. Poprzez różne wspólne zabawy dzieci uczyły się jak należy zgodnie a także bezpiecznie się bawić.

Ostatnio zaktualizowane

Opracowanie: mgr Ewelina  Dziedzic

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Na „wieczną służbę”…

DSCF7223W dniu 27 września odbył się w Tuchowie pogrzeb śp. Andrzeja Siwaka. Dla naszej szkoły był kimś wyjątkowym – synem Patrona, sierżanta Armii Krajowej Józefa Siwaka „Waligóry”. Zawsze interesował się życiem naszej szkoły. Śp. Andrzej Siwak brał co roku udział w święcie patronalnym. Zawsze pamiętał też o uczniach naszej szkoły, przynosząc im słodki upominek. Przekazał znaczną kwotę na Sztandar szkoły, który został uroczyście poświęcony  we wrześniu 2012 roku.

Na tym pogrzebie nie mogło nas zabraknąć. Wdzięczni za życzliwość pojechaliśmy pożegnać naszego dobroczyńcę. Uczniowie wraz z nauczycielami i pocztem sztandarowym wzięli udział w Mszy świętej pogrzebowej i uroczystym pożegnaniu na tuchowskim cmentarzu.

W obliczu śmierci człowieka każde słowa są za małe, by odnieść się do tego misterium. To jednak, co możemy z całą pewnością obiecać – i nie będą to słowa rzucone na wiatr, że będziemy pamiętać nie tylko o Patronie naszej szkoły i modlitwie za niego, ale też o śp. Andrzeju Siwaku.

Jeszcze za życia obiecaliśmy mu, że zadbamy o Obelisk w Buchcicach, który upamiętnia tragiczne wydarzenia z 16 marca 1943 roku, kiedy to zginął bestialsko zamordowany Józef Siwak oraz cztery inne osoby, w tym matka Patrona. Nasze słowa nie będą słowami pustymi, obietnicami bez pokrycia, bo posiadanie przez szkołę takiego Patrona zobowiązuje.

Opracowanie: mgr Anna Mikos

 Galeria zdjęć 

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z pszczelarzem

4 listopada gościliśmy w naszej szkole pana Mieczysława Oleksyka, długoletniego pszczelarza i pasjonata pszczół, który zechciał podzielić się z młodymi słuchaczami swoją wiedzą na temat roli tych pracowitych stworzeń w środowisku naturalnym oraz w życiu człowieka. Pan Mieczysław wprowadził uczniów w tajniki życia w ulu, podkreślając jednocześnie wartość istnienia każdej pszczoły. Zwrócił również uwagę na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Jego prelekcja pokazała uczniom, iż naturą rządzi ład i harmonia, których nam, ludziom, nie wolno burzyć.

1

Categories: Bez kategorii | Leave a comment