Etap szkolny konkursu przyrodniczego

DSC0300422 października odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego ,,Skarby przyrody i ich ochrona” o tematyce ,,Człowiek częścią środowiska”. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Arkusz konkursowy składał się z 34 zadań otwartych oraz zamkniętych za które uczniowie mogli uzyskać 53 punkty.

W konkursie wzięło udział czworo uczniów: Maciej Mróz, Natalia Cetera, Jarosław Śliwka, Magdalena Sterkowiec. Z rozwiązywaniem zadań konkursowych najlepiej poradziła sobie uczennica klasy szóstej Magdalena Sterkowiec. Madzi jak również pozostałym uczestnikom, którzy odważyli się przystąpić do konkursu sprawdzającego wiedzę przyrodniczą obejmującą wiadomości z klasy czwartej, piątej i szóstej, serdecznie gratulujemy.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Kodeks przedszkolaka

1„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”

J. Korczak

Na początku września nauczyciele przedszkola wraz z przedszkolakami przygotowali „kodeks przedszkolaka”. Wszyscy zgodnie  ustalaliśmy wspólne zasady postępowania w przedszkolu. Podczas tych zajęć utrwalaliśmy sobie zasady prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, powiedzieliśmy sobie o dobrych i złych zachowaniach. W kodeksie wspólnie ustaliliśmy m.in. takie zasady jak: nie bijemy się, odkładamy zabawki na swoje miejsce, słuchamy naszej Pani, nie krzyczymy, nie niszczymy zabawek.Każde dziecko na znak tego, że zgadza się z kodeksem przystemplowało odciskiem swojej rączki kodeks, co oznaczało, że się z nim zgadza i będzie według niego postępować. Tworzenie kodeksu sprawiło wiele radości dzieciom.Teraz już wszyscy w przedszkolu wiedzą jakie zachowanie jest dobre, a jakie złe.

mgr Ewelina Dziedzic

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Urodziny w naszym przedszkolu

      Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje  w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć.
W naszym przedszkolu dziecko, które ma urodziny otrzymuje koronę ( staje się królową, bądź królem), a pozostałe dzieci czapeczki. Sala jest kolorowa pełna serpentyn i balonów. Składamy jubilatowi życzenia oraz śpiewamy „Sto lat”. Po tym wszystkim następuje zdmuchnięcie świeczek na torcie, rozdanie słodyczy oraz pamiątkowe zdjęcie z wagonikiem ( na nim umieszczone jest imię dziecka oraz data jego urodzin). Tego dnia król/królowa może mieć prawo np. do stania w pierwszej parze, pierwszeństwo wyboru zabawki czy wyboru czytanej książeczki.  Na zakończenie dzieci bawią się przy muzyce i biorą udział w popularnych zabawach. W październiku obchodziliśmy urodziny: Martynki, Alanka oraz Filipka.

1

 Opracowanie: mgr Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

UŚMIECHNIJ SIĘ – CZYLI DZIEŃ UŚMIECHU

1„Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.”

 Wincenty Faber

        Dzień Uśmiechu- Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Dzień uśmiechu obchodziły również dzieci z przedszkola. Każde dziecko na bluzce miało przyklejoną buźkę. Dzieci wykonały emblematy uśmiechu, które rozdały pracownikom przedszkola i szkoły. Myślę, że po otrzymaniu takiej buźki każdemu na twarzy zagościł uśmiech.

 Opracowanie: mgr Edyta Jagoda

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z policjantem

W dniu 22 października  bieżącego roku naszą szkołę odwiedził dzielnicowy – pan Krzysztof Tuman. Przypomniał zasady dotyczące bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na obowiązek poruszania się przez rowerzystów sprawnym, wyposażonym w światła i działający hamulec rowerem oraz na noszenie karty rowerowej, która jest dokumentem uprawniającym do poruszania się przez uczniów po drodze publicznej. Pan dzielnicowy uczulił uczniów na bezpieczne poruszanie się po drodze pieszych użytkowników drogi, którzy powinni korzystać z lewego pobocza idąc w grupie „gęsiego” a nie parami. Mówił o bezpieczeństwie w szkole, w domu, w czasie korzystania z Internetu. Zapytał uczniów o znajomość numerów alarmowych. Opowiedział na szereg pytań, które dotyczyły ogólnie rozumianego pojęcia bezpieczeństwa dzieci.

Dziękujemy panu dzielnicowemu za przeprowadzoną prelekcję, życzliwość i cierpliwość. Zapraszamy do ponownych odwiedzin.

Bez tytułu2

Categories: Bez kategorii | Leave a comment