Gratulujemy sukcesów naszym uczniom

W ramach IV Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla Dzieci Uczęszczających do Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych Gminy Tuchów nasi uczniowie brali w lutym bieżącego roku udział w dwóch dyscyplinach: I Tenis stołowy (01.02.2014 r.), II Halowa piłka nożna(05.02.2014 r.).
W tenisie stołowym w kategorii uczniowie rocznik 2003 i młodsi reprezentowali naszą szkołę:
– Oliwia Starzyk – zajęła III miejsce
-Natalia Nawrocka
-Jarosław Śliwka
-Mikołaj Nawrocki – II miejsce.
W kategorii uczniowie rocznik 2001-2002 walczyli: Patryk Łątka i Szymon Hudyka.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w Buchcicach prowadzoną ze środków Komisji Profilaktyki przy Urzędzie Miejskim w Tuchowie.
W dyscyplinie halowa piłka nożna reprezentowali nas:
igrzyska

-Patryk Łątka
-Michał Oleksy
-Arkadiusz Mikos
-Amadeusz Michalik
-Maciej Bień
-Mateusz Próchnik
-Weronika Hajduk
-Jarosław Śliwka
-Wiktor Więcek.

Wywalczyli oni III miejsce i nagrody w postaci medali i piłek dla świetlicy.

 

Dziękujemy organizatorom IV Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla Dzieci Uczęszczających do Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych Gminy Tuchów , tj. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Tuchowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Radzie Osiedlowej w Tuchowie oraz Domowi Kultury w Tuchowie.

Opracowanie: mgr Anna Mikos

Relacja foto z I dnia igrzysk: http://galeria.tuchow.pl/thumbnails.php?album=1077

Relacja foto z II dnia igrzysk: http://galeria.tuchow.pl/thumbnails.php?album=1080

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Święto Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia, dokładnie w Dzień Babci, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami gościli w naszej szkole babcie i dziadków. Zapraszanie babć i dziadków z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Na wstępie pani dyrektor mgr Anna Mikos przywitała gości ciepłymi słowami, później zrobiły to dzieci w montażu słowno – muzycznym. Wierszem i piosenką podziękowały dziadkom za miłość, dobroć i troskę. Następnie złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po części oficjalnej wszyscy spotkali się przy herbatce i słodkim ciastku, które przygotowały mamy. Spotkanie było okazją do spotkania, rozmowy i wspomnień. Upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowanie: mgr Anna Stanuch

Galeria zdjęć

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

III miejsce chłopców w Piłce Koszykowej

10 stycznia odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej chłopców szkół podstawowych. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach. Reprezentacja szkoły podstawowej w Buchcicach swoje mecze grupowe rozegrała z uczniami z Burzyna, Jodłówki Tuchowskiej i Karwodrzy. Jak się okazało wszystkie mecze w grupie udało się wygrać po zaciętej walce. W półfinale chłopcy ulegli reprezentacja Dąbrówki Tuchowskiej która zajęła w rezultacie 2 miejsc, przegrywając z Tuchowem. Walkę o trzecie miejsce stoczyły szkoły z Buchcic i Karwodrzy i podobnie jak mecz grupowy znów lepsi okazali się młodzi koszykarze z Buchcic zajmując 3 miejsce w Turnieju. Gratulacje.

Opracowanie: mgr Paweł Słowik

20140117_122031

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego jest organizowany próbny sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych w całej Polsce. Ma on na celu pomóc w przygotowaniach do obowiązkowego sprawdzianu na koniec szóstej klasy. 9 stycznia o godz. 9:00 uczniowie naszej szkoły w czasie 60 minut sprawdzali swoją wiedzę w zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Tematem przewodnim testu był teatr i wokół niego skoncentrowane były niemal wszystkie zadania testowe. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Szkolna wigilia

20 grudnia 2013 r.  w naszej Szkole odbyły się jasełka i szkolna wigilia. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia bożonarodzeniowego. Scenariusz tegorocznych jasełek miał pomóc nam w odpowiedzi na pytanie, dlaczego świętujemy Boże Narodzenie. W nastrój Bożego Narodzenia wprowadzały nas kolędy, które zamykały następujące części przedstawienia. Całości dopełniała dekoracja wykonana dzięki pomocy p. Agnieszki Łajka oraz p. Elżbiecie Zygadło, która wraz z odpowiednio dobranymi strojami młodych aktorów oddała klimat prezentowanych scen. Przeżycie tego czasu było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów z klas: IV,V, VI oraz dwóch uczniów z klasy III,  którzy pracowali pod kierunkiem Pani Dyrektor Anny Mikos i p. Łukasza Merchuta.  Po przedstawieniu odbyło się w sali gimnastycznej spotkanie wigilijne, gdzie  zgodnie z tradycją, wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Opracowanie: mgr Łukasz Merchut

DSC01507

  Galeria zdjęć

Categories: Bez kategorii | Leave a comment